https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_4c0f1a6afa6946212d9e1b8e5_o.jpg
- “Mastercard”ın tərkibinə daxil olan “Recorded Future” şirkəti “Vizyonun müfəssəlliyi və icra qabiliyyəti” sayəsində 2026-cı il Gartner® Magic Quadrant™ hesabatında kibertəhdidlərin analizi texnologiyaları üzrə lider seçilib.
- Bu nüfuzlu təqdimat “Recorded Future” şirkətinin daha sürətli qərarlar qəbul etmək və daha yaxşı nəticələr əldə etməklə müştərilərə təhlükəsizlik dövrünün bütün mərhələlərində obyektiv və praktik analitik məlumatlar təqdim etməsini əks etdirir.
- “Mastercard” və “Recorded Future” birlikdə təşkilatlara analitik məlumatları real fəaliyyətə çevirməkdə və daim inkişaf edən kibertəhdidlərə qarşı daha güclü dayanıqlılıq yaratmaqda kömək edir.
“Mastercard” şirkətinin tərkibinə daxil olan “Recorded Future” 2026-cı il Gartner® Magic Quadrant™ hesabatında kibertəhdidlərin analizi texnologiyaları üzrə lider seçilib.
“Gartner Magic Quadrant” tədarükçü şirkətləri vizyonun müfəssəlliyi və icra qabiliyyəti olmaqla, 2 meyar üzrə qiymətləndirir. “Recorded Future” şirkətinin bu sahədə lider kimi tanınması, təşkilatların kiberrisklərin idarə edilməsində daha proaktiv və analitika əsaslı yanaşmalara keçməsi fonunda kibertəhdidlərin analizi texnologiyalarının artan əhəmiyyətindən xəbər verir.
Biznes müəssisələri, hökumət qurumları və maliyyə institutları getdikcə daha mürəkkəb kiberrisklərlə üzləşdikcə, aktual və praktik analitik məlumatlara çıxış dayanıqlılığın təmin edilməsi baxımından ən zəruri faktora çevrilir. “Recorded Future” platforması təşkilatlara kibertəhdidləri daha yaxşı anlamağa, risk prioritetlərini müəyyən etməyə və öz təhlükəsizlik sistemi çərçivəsində insidentlərə daha effektiv cavab verməyə kömək edir.
“Recorded Future” 80 ölkədə 1900-dən çox şirkət və dövlət təşkilatına xidmət göstərir. Onun platforması 200 milyarddan çox ixtisaslaşmış kibertəhdid məlumatı qovşağını əhatə edən Intelligence Graph® vasitəsilə cinayətkarların, infrastrukturun və potensial hədəflərin monitorinqini təmin edir.
“Mastercard” üçün “Recorded Future” şirkətinin inteqrasiyası rəqəmsal iqtisadiyyatda daha yüksək etimadın qurulması strategiyasının bir hissəsidir. “Mastercard”ın ödənişlər, kibertəhlükəsizlik, rəqəmsal identifikasiya və fırıldançılığın qarşısının alınması sahəsindəki təcrübəsini “Recorded Future”in kibertəhdidlərin analizi sahəsindəki imkanları ilə birləşdirərək, şirkət müştərilərə daha əlaqəli və mükəmməl rəqəmsal ekosistem şəraitində müdafiəni gücləndirməyə kömək edir.
“Mastercard”ın tərkibinə qatıldıqdan sonra “Recorded Future” şirkəti öz portfelini rəqəmsal qarşılıqlı əlaqələri daha təhlükəsiz, sadə, ağıllı və əlçatan etmək üçün nəzərdə tutulmuş həllərlə genişləndirməyə davam edir.
“Recorded Future” haqqında
“Mastercard”ın tərkibinə daxil olan “Recorded Future” şirkəti, dünya üzrə şirkətlərə və dövlət təşkilatlarına xidmət göstərən kibertəhdidlərin analizi üzrə ən böyük şirkətlərdən biridir. Onun platforması cinayətkarların, infrastrukturun və potensial hədəflərin monitorinqini təmin etməklə, təşkilatlara kibertəhdidlərin analizini operativləşdirməyə və kiberdayanıqlılığı gücləndirməyə kömək edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_4c0f1a6afa6946212d9e1b8e5_o.jpg
- Признание отражает роль Recorded Future в том, как компания помогает клиентам применять объективные и практические аналитические данные на всех этапах цикла кибербезопасности — для более быстрого принятия решений и достижения более эффективных результатов.
- Mastercard и Recorded Future совместно помогают организациям превращать киберразведку в конкретные действия и укреплять устойчивость к постоянно развивающимся киберугрозам.
Recorded Future, входящая в состав Mastercard, была признана лидером в отчете Gartner® Magic Quadrant™ 2026 года в категории Cyberthreat Intelligence Technologies.
Gartner Magic Quadrant оценивает поставщиков решений по критериям Ability to Execute и Completeness of Vision. Признание Recorded Future лидером отражает растущую значимость технологий киберразведки на фоне перехода организаций к более проактивному и основанному на данных подходу к управлению киберрисками.
По мере того как бизнес, государственные структуры и финансовые институты сталкиваются со все более сложными киберрисками, доступ к своевременной и прикладной аналитике становится важным условием для укрепления устойчивости. Платформа Recorded Future помогает организациям глубже понимать киберугрозы, приоритизировать риски и эффективнее реагировать на них в рамках своих процессов информационной безопасности.
Recorded Future обслуживает более 1 900 компаний и государственных организаций в 80 странах. Платформа компании обеспечивает охват данных об атакующих сторонах, инфраструктуре и целях атак через Intelligence Graph®, который включает более 200 миллиардов узлов специализированных данных о киберугрозах.
Для Mastercard интеграция Recorded Future поддерживает стремление компании формировать более высокий стандарт доверия в цифровой экономике. Объединяя экспертизу Mastercard в области платежей, кибербезопасности, цифровой идентификации и предотвращения мошенничества с возможностями Recorded Future в сфере киберразведки, компания помогает клиентам усиливать защиту в условиях все более взаимосвязанной и сложной цифровой экосистемы.
С присоединением Recorded Future Mastercard продолжает развивать портфель сервисных решений, направленных на то, чтобы делать цифровые взаимодействия более безопасными, простыми, интеллектуальными и доступными.
Mastercard развивает экономики и расширяет возможности людей в более чем 200 странах и территориях по всему миру. Вместе с нашими клиентами мы строим устойчивую экономику, в которой каждый может процветать. Мы поддерживаем широкий спектр цифровых платежных решений, делая транзакции безопасными, простыми, интеллектуальными и доступными. Наши технологии и инновации, партнерства и сеть объединяются, чтобы предоставлять уникальные продукты и сервисы, которые помогают людям, бизнесу и государствам раскрывать свой максимальный потенциал.
О Recorded Future
Recorded Future, входящая в состав Mastercard, является одной из крупнейших в мире компаний в области киберразведки и обслуживает бизнес и государственные организации по всему миру. Платформа компании предоставляет разведывательные данные об атакующих сторонах, инфраструктуре и целях атак, помогая организациям внедрять киберразведку в операционные процессы и укреплять киберустойчивость.