https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_210a18291d6fff916824ef5b9_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) Daşkəsən rayonunda yerləşən Çovdar İnteqrəolunmuş Regional Emal Sahəsində Zəfər Gününə həsr olunmuş görüş keçirilib. Görüşdə ölkəmizin müstəqiliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak etmiş “AzerGold” əməkdaşları, Səhmdar Cəmiyyətdə çalışan şəhid ailələrinin üzvləri iştirak ediblər.
Tədbirdə əvvəlcə dövlət himni səsləndirilib, şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunub.
Tədbiri giriş sözü ilə “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov açaraq, görüş iştirakçılarını cənab Prezident, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında qazanılan tarixi qələbənin növbəti ildönümü – Zəfər Günü münasibətilə təbrik edib, göstərdikləri fədakarlığa görə onlara dərin minnətdarlığını ifadə edib.
İdarə Heyətinin sədri şanlı Ordumuzun əldə etdiyi zəfərin tarixi-siyasi əhəmiyyətini vurğulayıb, parlaq qələbənin hər bir azərbaycanlının qürur duyduğu böyük hadisə olduğunu qeyd edib. Z.İbrahimov Cəmiyyətin Vətən müharibəsində qəhrəmancasına şəhid olmuş əməkdaşları Rauf Əsgərov və Muxtar Qasımlının xatirəsini anaraq, bu qələbədə igid şəhid və qazilərimizin əvəzsiz payı olduğunu diqqətə çatdırıb.
Görüşdə dövlətimiz tərəfindən şəhid ailələri və müharibə iştirakçılarına göstərilən hərtərəfli diqqət və qayğının Azərbaycan dövlətinin sosial xarakterli siyasətinin əsas istiqamətlərindən biri olduğu vurğulanıb, bu sahədə davam etdirilən fəaliyyətə dəstək məqsədilə Səhmdar Cəmiyyət tərəfindən ardıcıl tədbirlərin həyata keçirildiyi bildirilib.
Daha sonra Cəmiyyətin Birinci Qarabağ müharibəsində iştirak etmiş əməkdaşları – Tahir Kərimov, Elxan Quliyev və Saleh Hüseynov çıxış edərək, 44 gün davam edən və torpaqlarımızın azad olunması ilə nəticələnən Vətən müharibəsinin ölkəmizin hər bir vətəndaşının həyatında dönüş nöqtəsi olduğunu qeyd edib. Cəmiyyətin İkinci Qarabağ müharibəsində iştirak etmiş əməkdaşları – Asif Heydərov və Elman Bünyatov isə döyüş əməliyyatları ilə bağlı xatirələrini bölüşüb, qazanılan qələbənin cənab Prezidentin qətiyyəti, yüksək sərkərdəlik məharəti, onun ətrafında formalaşmış sarsılmaz xalq-iqtidar-ordu birliyinin parlaq təzahürü olduğunu bildiriblər.
Çıxışlardan sonra görüş iştirakçılarına Zəfər Günü münasibətilə təşəkkürnamələr təqdim edilib, “Mənim atam qəhrəmandır” mövzusunda təşkil edilən rəsm sərgisinə baxış keçirilib. Müharibə iştirakçısı olan “AzerGold” əməkdaşlarının övladlarının rəsm əsərlərinin nümayiş olunduğu sərgi böyük maraqla qarşılanıb, müəlliflərə Səhmdar Cəmiyyət adından xatirə hədiyyələri təqdim edilib.

https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_210a18291d6fff916824ef5b9_o.jpg
На расположенной в Дашкесанском районе интегрированной региональной перерабатывающей площадке "Човдар" Закрытого акционерного общества (ЗАО) «AzerGold» состоялась встреча, посвященная Дню Победы. На встрече присутствовали сотрудники «AzerGold», участвовавшие в боях за независимость и территориальную целостность нашей страны, а также члены семей шехидов, работающих в акционерном обществе.
Сначала на мероприятии прозвучал государственный гимн, минутой молчания была почтена светлая память наших шехидов.
Открывший мероприятие вступительной речью председатель Совета директоров ЗАО «AzerGold» Закир Ибрагимов поздравил участников встречи с Днем Победы - очередной годовщиной исторической победы, завоеванной под руководством Президента, победоносного Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева и выразил им глубокую признательность за проявленную самоотверженность.
Председатель правления подчеркнул историческое и политическое значение Победы, достигнутой нашей славной армией и отметил, что блестящая победа является великим событием, которым гордится каждый азербайджанец. З.Ибрагимов почтил память сотрудников ЗАО Рауфа Аскерова и Мухтара Гасымлы, героически павших в Отечественной войне, и довел до внимания, что наши отважные шехиды и гази сыграли неоценимую роль в достижении этой Победы.
На встрече было подчеркнуто, что всестороннее внимание и забота, оказываемые нашим государством о семьях шехидов и участниках войны, является одним из основных направлений социальной политики азербайджанского государства, и констатировано, что ЗАО предпринимаются последовательные меры с целью поддержки текущей деятельности в этой области.
Выступившие затем сотрудники ЗАО, участвовавшие в Первой Карабахской войне – Таир Керимов, Эльхан Гулиев и Салех Гусейнов, отметили, что Отечественная война, длившаяся 44 дня и завершившаяся освобождением наших земель, стала переломным моментом в жизни каждого гражданина нашей страны. Сотрудники компании "AzerGold" Асиф Гейдаров и Эльман Бунятов, участвовавшие во Второй Карабахской войне, поделились своими воспоминаниями о боевых действиях и отметили, что Победа стала ярким проявлением решимости Президента, его высоких лидерских качеств и непоколебимого народа, а также сформировавшегося единства народа, власти и армии.
После выступлений участникам встречи были вручены благодарственные грамоты по случаю Дня Победы, а также состоялось ознакомление с выставкой картин, организованной на тему «Мой отец – герой». Выставка работ детей сотрудников «AzerGold», принимавших участие в войне, была встречена с большим интересом, юным художникам были вручены памятные подарки от ЗАО.