İyunun 1-dən Bakı Dövlət Universitetində (BDU) yaz imtahan sessiyası başlayacaq. Bu barədə BDU Elmi Şurasının bu gün keçirilən iclasında qərar qəbul edilib.
İclasda 2025/2026-cı tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyasının keçirilməsi ilə bağlı elm və təhsil nazirinin 2026-cı il 21 aprel tarixli əmrində nəzərdə tutulmuş müddəalar diqqətə çatdırılıb.
Yaz imtahan sessiyasının 2026-cı il iyun ayının 1-dən başlayaraq 5 həftə ərzində keçirilməsi, üzrlü və üzrsüz səbəblərdən imtahanda iştirak etmədiyinə görə akademik borcu yaranmış təhsilalanlara həmin fənlərdən imtahan vermək üçün iyul ayının 3-dən 10-dək şərait yaradılması barədə qərar qəbul olunub.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət etmək, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı və obyektivliyi təmin etmək məqsədi ilə İmtahan Qərargahı yaradılacaq.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_76fec03bade051cc24549f4e7_o.jpg
Весенняя экзаменационная сессия в Бакинском государственном университете (БГУ) начнётся 1 июня. Такое решение было принято на сегодняшнем заседании Ученого совета БГУ.
Было решено провести весеннюю экзаменационную сессию продолжительностью 5 недель, начиная с 1 июня 2026 года, и создать условия для студентов, имеющих задолженность по уважительным и неуважительным причинам, с 3 по 10 июля для сдачи экзаменов по этим предметам.
Для контроля за ходом сессии и обеспечения прозрачности и объективности оценки знаний студентов будет создан Экзаменационный штаб.