https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_8d89f576feb093238a59fe954_o.jpg
“AzerGold” QSC müqəddəs Qurban bayramı münasibətilə növbəti genişmiqyaslı sosial aksiya həyata keçirib. Cəmiyyətin fəaliyyət göstərdiyi bölgələri əhatə edən aksiya çərçivəsində Daşkəsən və Göygöl rayonlarında, eləcə də Naxçıvan Muxtar Respublikasında yaşayan 500-ə yaxın ailəyə bayram sovqatları təqdim olunub.
Sosial yardım kampaniyası Naxçıvan Muxtar Respublikasının Culfa rayonununu, Göygöl rayonunun Tülallar və Zurnabad kəndlərini, həmçinin Daşkəsən rayonunda yaşayan Birinci və İkinci Qarabağ müharibəsi şəhidlərinin ailələrini, müharibə iştirakçılarını, eləcə də sosial qayğıya ehtiyacı olan ailələri əhatə edib.
Qurban bayramı ərəfəsində Cəmiyyətin nümayəndələri yerli icra hakimiyyəti orqanlarının təmsilçiləri ilə birlikdə ailələri ziyarət edilib, “AzerGold” QSC kollektivi adından səmimi bayram təbrikləri çatdırılıb, müxtəlif növ zəruri ərzaq məhsullarından ibarət sovqatlar və qurban payları təqdim olunub.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC tərəfindən mütəmadi olaraq müxtəlif sosialyönümlü layihələr, humanitar aksiyalar və icma dəstəyi proqramları həyata keçirilir. Bu təşəbbüslər regionlarda yaşayan əhalinin sosial rifahının yüksəldilməsinə və ictimai həmrəyliyin gücləndirilməsinə xidmət edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_8d89f576feb093238a59fe954_o.jpg
ЗАО «AzerGold» провело очередную крупномасштабную социальную акцию по случаю священного праздника Гурбан байрамы. В рамках акции, охватившей регионы деятельности Общества, праздничные гостинцы были вручены около 500 семьям, проживающим в Дашкесанском и Гёйгёльском районах, а также в Нахчыванской Автономной Республике.
Кампания социальной помощи охватила Джульфинский район Нахчыванской Автономной Республики, села Тюлаллар и Зурнабад Гёйгёльского района, а также проживающие в Дашкесанском районе семьи шехидов Первой и Второй Карабахских войн, участников войны, а также семьи, нуждающиеся в социальной опеке.
В преддверии праздника Гурбан представители Общества совместно с представителями местных органов исполнительной власти навестили семьи, передали искренние праздничные поздравления от имени коллектива ЗАО «AzerGold», а также вручили гостинцы, состоящие из различных необходимых продуктов питания, и праздничные доли жертвенного мяса.
Следует отметить, что ЗАО «AzerGold» регулярно осуществляет различные социально ориентированные проекты, гуманитарные акции и программы поддержки общин. Эти инициативы служат повышению социального благосостояния населения, проживающего в регионах, и укреплению общественной солидарности.