https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_8d89f576feb093238a59fe954_o.jpg
“AzerGold” QSC müqəddəs Qurban bayramı münasibətilə növbəti genişmiqyaslı sosial aksiya həyata keçirib. Cəmiyyətin fəaliyyət göstərdiyi bölgələri əhatə edən aksiya çərçivəsində Daşkəsən və Göygöl rayonlarında, eləcə də Naxçıvan Muxtar Respublikasında yaşayan 500-ə yaxın ailəyə bayram sovqatları təqdim olunub.
Sosial yardım kampaniyası Naxçıvan Muxtar Respublikasının Culfa rayonununu, Göygöl rayonunun Tülallar və Zurnabad kəndlərini, həmçinin Daşkəsən rayonunda yaşayan Birinci və İkinci Qarabağ müharibəsi şəhidlərinin ailələrini, müharibə iştirakçılarını, eləcə də sosial qayğıya ehtiyacı olan ailələri əhatə edib.
Qurban bayramı ərəfəsində Cəmiyyətin nümayəndələri yerli icra hakimiyyəti orqanlarının təmsilçiləri ilə birlikdə ailələri ziyarət edilib, “AzerGold” QSC kollektivi adından səmimi bayram təbrikləri çatdırılıb, müxtəlif növ zəruri ərzaq məhsullarından ibarət sovqatlar və qurban payları təqdim olunub.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC tərəfindən mütəmadi olaraq müxtəlif sosialyönümlü layihələr, humanitar aksiyalar və icma dəstəyi proqramları həyata keçirilir. Bu təşəbbüslər regionlarda yaşayan əhalinin sosial rifahının yüksəldilməsinə və ictimai həmrəyliyin gücləndirilməsinə xidmət edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_8d89f576feb093238a59fe954_o.jpg
"AzerGold" CJSC carried out another large-scale social campaign on the occasion of the holy holiday of Gurban holiday. As part of the campaign covering the regions where the Company operates, holiday gifts were presented to nearly 500 families living in Dashkasan and Goygol districts, as well as in the Nakhchivan Autonomous Republic.
The social assistance campaign covered the Julfa region of the Nakhchivan Autonomous Republic, the Tulallar and Zurnabad villages of the Goygol region, as well as the families of martyrs of the First and Second Karabakh Wars, war participants, and families in need of social care living in the Dashkasan region.
On the eve of Eid al-Adha, representatives of the Company, together with representatives of local executive authorities, visited the families, conveyed sincere holiday congratulations on behalf of the "AzerGold" CJSC staff, and presented gifts consisting of various essential food products and sacrificial meat portions.
It should be noted that "AzerGold" CJSC regularly implements various socially oriented projects, humanitarian campaigns, and community support programs. These initiatives serve to improve the social welfare of the population living in the regions and strengthen public solidarity.