https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_f948b464384f6d1e3ffb10e9d_o.jpg
AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASININ ELM VƏ TƏHSİL NAZİRLİYİ Bakı Dövlət Universiteti 2026-cı il üçün fəlsəfə doktoru proqramı üzrə SABAH qruplarına qəbul elan edir
Doktoranturaya sənədlərin qəbulu 19 may 2026-cı il tarixindən 09 iyun 2026-cı il tarixinədək “Təhsil Mərkəzləşdirilmiş İnformasiya Sistemi (TMİS)” vasitəsilə elektron qaydada həyata keçiriləcək.
SABAH qrupları üzrə doktoranturaya qəbul olmaq istəyən şəxslər https://portal.edu.az veb səhifəsində qeydiyyatdan keçməli və tələb olunan sənədləri portala yükləməlidir.
Qəbul qaydaları haqqında ətraflı məlumat: http://md.bsu.edu.az/az
Qeyd: Qəbul Komissiyası tərəfindən doktoranturaya qəbul olmaq istəyən şəxslərin sənədləri yoxlanılır və ixtisas uyğunluğu müəyyən edilir.
Sənəd qəbulu prosesində doktoranturaya qəbul olmaq istəyən şəxsin nəzərdə tutulan elmi rəhbəri tərəfindən razılıq qərarı yazılı surətdə Qəbul Komissiyasına təqdim edilməlidir. Elmi rəhbərin rəyi olmadan sənəd qəbulu tamamlanmır. Qəbul Komissiyası nəzərdə tutulan elmi rəhbərin rəyi və təqdim edilən digər sənədlər əsasında imtahanlara buraxılmaq haqqında qərar qəbul edir.
Qeyd olunanları nəzərə alaraq, doktoranturaya qəbul olmaq istəyən şəxslər tələb olunan sənədləri portala yüklədikdən sonra, sənədlərini kağız şəklində (eləcə də elmi rəhbərin razılıq qərarını) Bakı Dövlət Universitetinin Elmi fəaliyyətin təşkili və innovasiyalar Mərkəzinin Doktorantura şöbəsinə təqdim etmələri xahiş olunur.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_f948b464384f6d1e3ffb10e9d_o.jpg
Приём документов для поступления в докторантуру будет осуществляться в электронном виде с 19 мая 2026 года по 9 июня 2026 года через «Централизованную информационную систему образования».
Желающие поступить в докторантуру по группам SABAH должны зарегистрироваться на сайте https://portal.edu.az и загрузить необходимые документы на портал.
Подробная информация о правилах приёма: http://md.bsu.edu.az/az
Примечание: Приёмная комиссия проверяет документы желающих поступить в докторантуру и определяет их соответствие требованиям.
В процессе приёма документов необходимо предоставить в Приёмную комиссию в письменной форме согласие научного руководителя желающего поступить в докторантуру. Приём документов не считается завершённым без заключения научного руководителя. Приёмная комиссия принимает решение о допуске к экзаменам на основании заключения научного руководителя и других представленных документов.
После загрузки необходимых документов на портал, претендентов просят представить документы в бумажном виде (а также решение о согласии научного руководителя) в отдел докторантуры Центра организации научной деятельности и инноваций БГУ.