https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_9f1d81a2d21a7ab9b76056cfd_o.jpg
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC IV Milli Kibertəhlükəsizlik Forumunda iştirak edib.
Dövlət və özəl sektor nümayəndələri, ekspertlər və texnologiya şirkətləri təmsilçilərini bir araya gətirən forum çərçivəsində ölkənin kibertəhlükəsizlik ekosistemi, kritik informasiya təhlükəsizliyi mövzularında müzakirələr aparılıb.
“AzInTelecom” tədbirdə stendlə çıxış edib. Stenddə iştirakçılara şirkətin təqdim etdiyi rəqəmsal həllər və xidmətlər barədə ətraflı məlumat verilib.
Panel sessiyaları çərçivəsində şirkətin Kibertəhlükəsizlik şöbəsinin müdiri Elşən İsmayılov “Rəqəmsal transformasiyada kiberçağırışlar” mövzusunda təqdimatla çıxış edərək süni intellekt texnologiyalarının sürətli inkişafının kibertəhlükəsizlik mühitinə göstərdiyi birbaşa təsirlərdən danışıb. O, eyni zamanda “AzInTelecom” tərəfindən yaradılmış supekompüter infrastrukturu, həmçinin şirkətin 24/7 rejimdə fəaliyyət göstərən Təhlükəsizlik Əməliyyatları Mərkəzinin fəaliyyəti haqqında iştirakçılara məlumat verib.
“AzInTelecom”un tədbirdə iştirakının əsas məqsədi şirkətin rəqəmsal transformasiya və kibertəhlükəsizlik üzrə fəaliyyət istiqamətlərini təqdim etmək və potensial əməkdaşlıq istiqamətlərini müzakirə etmək olub.
“AZCON Holding” şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC bulud həlləri, rəqəmsal identifikasiya və kiberbəhlükəsizlik sahəsində ixtisaslaşmış texnologiya şirkətidir. 2015-ci ildən fəaliyyət göstərən şirkət “Hökumət buludu” və SİMA rəqəmsal imza kimi ölkəmiqyaslı layihələrin provayderidir.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_9f1d81a2d21a7ab9b76056cfd_o.jpg
ООО “AzInTelecom”, одна из компаний AZCON Holding, приняло участие в IV Национальном форуме по кибербезопасности.
Форум объединил представителей государственного и частного секторов, экспертов в области кибербезопасности и представителей технологических компаний для обсуждения развития национальной экосистемы кибербезопасности и актуальных вопросов защиты критически важной информации.
На мероприятии компания “AzInTelecom” была представлена корпоративным стендом, где участники ознакомились с цифровыми решениями и услугами в деталях.
В рамках панельных дискуссий руководитель отдела кибербезопасности “AzInTelecom” Эльшан Исмаилов выступил с презентацией на тему “Кибервызовы в условиях цифровой трансформации”. В ходе выступления он рассказал о прямом влиянии стремительного развития технологий искусственного интеллекта на сферу кибербезопасности. Кроме того, участникам была представлена информация о суперкомпьютерной инфраструктуре, созданной AzInTelecom, а также о деятельности Центра мониторинга и реагирования на инциденты информационной безопасности (SOC), который функционирует в режиме 24/7.
Основной целью участия “AzInTelecom” в мероприятии было представить направления деятельности компании в области цифровой трансформации и кибербезопасности, а также обсудить потенциальные направления сотрудничества. О компании:
ООО «AzInTelecom», одна из компаний AZCON Holding, специализируется на облачных решениях, цифровой идентификации и кибербезопасности. Компания функционирует с 2015 года и является провайдером таких национальных проектов, как «Государственное облако» (Government Cloud) и платформа цифровых решений SİMA.