https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_be3ab038c47800f9f1e7a28b2_o.jpg
8 iyun 2026-cı il tarixində Bakcell baş icraçı direktor vəzifəsinə yeni təyinatla bağlı rəsmi məlumat yayıb. Telekommunikasiya sahəsində 35 ildən artıq beynəlxalq təcrübəyə sahib Qunnar Panke şirkətin baş icraçı direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Qunnar Panke telekommunikasiya sektorunda müştəriyönümlü biznes transformasiyası, strateji inkişaf və dayanıqlı artım istiqamətlərində geniş təcrübəyə malikdir. O, Azərbaycan, Almaniya, Fransa, Rumıniya və digər ölkələrin aparıcı telekommunikasiya şirkətlərində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışıb.
Qunnar Panke Fransanın Poitiers Universitetində strateji idarəetmə üzrə fəlsəfə doktoru (PhD) dərəcəsinə, həmçinin ENSPTT Universitetinin MBA dərəcəsinə sahibdir. Bundan əlavə, o, INSEAD (Fransa), Oksford Universiteti (İngiltərə), London Biznes Məktəbi (İngiltərə), IE (Madrid), ESMT (Almaniya) və Darden Biznes Məktəbi (ABŞ) kimi dünyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində rəhbərlik proqramlarını uğurla tamamlayıb.
“Ölkənin rəqəmsal inkişafında mühüm rol oynayan Bakcell-ə təyinatım mənim üçün böyük məsuliyyət və şərəfdir. Məqsədim innovasiya, süni intellekt və müştəriyönümlü həllər vasitəsilə abunəçilərimiz üçün daha çox dəyər yaratmaqla, Bakcell-in telekommunikasiya sektorundakı mövqeyini daha da gücləndirmək və ölkənin rəqəmsal inkişafında strateji rolunu genişləndirməkdir”, – deyə Qunnar Panke vurğulayıb.
Yeni təyinat Bakcell-in müştəriyönümlü innovasiya, süni intellekt və rəqəmsal xidmətlər istiqamətində uzunmüddətli strateji prioritetlərinin daha da sürətləndirilməsinə təkan verəcək. Qunnar Pankenin rəhbərliyi ilə şirkət müştəri təcrübəsinin daha da təkmilləşdirilməsi və süni intellekt əsaslı həllərin tətbiqinin genişləndirilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirəcək.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_be3ab038c47800f9f1e7a28b2_o.jpg
On June 8, 2026, Bakcell officially announced a new appointment to the position of Chief Executive Officer (CEO). With more than 35 years of international experience in the telecommunications industry, Gunnar Pahnke has been appointed as the CEO of the company.
Gunnar Pahnke is an experienced executive with extensive expertise in customer-centric business transformation, strategic development, and sustainable growth within the telecommunications sector. He has held various leadership positions at leading telecommunications companies in Azerbaijan, Germany, France, Romania, and other countries.
Gunnar Pahnke holds a PhD in strategic management of University of Poitiers (France) and an MBA of the French elite university ENSPTT (France). In addition, he accomplished leadership programs at the most prestigious European universities, including INSEAD (Fontainebleau), Oxford, LBS (Great Britain), IE (Spain), ESMT (Germany), and the US (Darden School of Business/University of Virginia).
“My appointment to Bakcell, a company that plays a significant role in the country’s digital development, represents both a great honor and responsibility for me. My goal is to further strengthen Bakcell’s position in the telecommunications sector by providing customer benefits through innovation, artificial intelligence (AI), and customer-centric solutions, as well as to expand its strategic role in the country’s digital transformation,” - Gunnar Pahnke emphasized.
The new appointment will further accelerate Bakcell’s long-term strategic priorities in the areas of customer-centric innovation, AI, and digital services. Under Gunnar Pahnke’s leadership, the company will continue its efforts to further enhance customer experience and expand the implementation of AI-driven solutions.