https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_be3ab038c47800f9f1e7a28b2_o.jpg
8 iyun 2026-cı il tarixində Bakcell baş icraçı direktor vəzifəsinə yeni təyinatla bağlı rəsmi məlumat yayıb. Telekommunikasiya sahəsində 35 ildən artıq beynəlxalq təcrübəyə sahib Qunnar Panke şirkətin baş icraçı direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Qunnar Panke telekommunikasiya sektorunda müştəriyönümlü biznes transformasiyası, strateji inkişaf və dayanıqlı artım istiqamətlərində geniş təcrübəyə malikdir. O, Azərbaycan, Almaniya, Fransa, Rumıniya və digər ölkələrin aparıcı telekommunikasiya şirkətlərində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışıb.
Qunnar Panke Fransanın Poitiers Universitetində strateji idarəetmə üzrə fəlsəfə doktoru (PhD) dərəcəsinə, həmçinin ENSPTT Universitetinin MBA dərəcəsinə sahibdir. Bundan əlavə, o, INSEAD (Fransa), Oksford Universiteti (İngiltərə), London Biznes Məktəbi (İngiltərə), IE (Madrid), ESMT (Almaniya) və Darden Biznes Məktəbi (ABŞ) kimi dünyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində rəhbərlik proqramlarını uğurla tamamlayıb.
“Ölkənin rəqəmsal inkişafında mühüm rol oynayan Bakcell-ə təyinatım mənim üçün böyük məsuliyyət və şərəfdir. Məqsədim innovasiya, süni intellekt və müştəriyönümlü həllər vasitəsilə abunəçilərimiz üçün daha çox dəyər yaratmaqla, Bakcell-in telekommunikasiya sektorundakı mövqeyini daha da gücləndirmək və ölkənin rəqəmsal inkişafında strateji rolunu genişləndirməkdir”, – deyə Qunnar Panke vurğulayıb.
Yeni təyinat Bakcell-in müştəriyönümlü innovasiya, süni intellekt və rəqəmsal xidmətlər istiqamətində uzunmüddətli strateji prioritetlərinin daha da sürətləndirilməsinə təkan verəcək. Qunnar Pankenin rəhbərliyi ilə şirkət müştəri təcrübəsinin daha da təkmilləşdirilməsi və süni intellekt əsaslı həllərin tətbiqinin genişləndirilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_be3ab038c47800f9f1e7a28b2_o.jpg
8 июня 2026 года компания Bakcell официально объявила о новом назначении на должность генерального директора. Гуннар Панке, обладающий более чем 35-летним международным опытом в сфере телекоммуникаций, назначен на должность генерального директора компании.
Гуннар Панке является руководителем с большим опытом в области клиентоориентированной бизнес-трансформации, стратегического развития и устойчивого роста в телекоммуникационном секторе. Он занимал различные руководящие должности в ведущих телекоммуникационных компаниях Азербайджана, Германии, Франции, Румынии и других стран.
Гуннар Панке имеет степень доктора философии (PhD) в области стратегического управления, полученную в Университете Пуатье (Франция), а также степень MBA Университета ENSPTT (Франция). Кроме того, он успешно завершил программы для руководителей в ряде ведущих образовательных учреждений, включая INSEAD (Франция), Оксфордский университет (Великобритания), Лондонскую школу бизнеса (Великобритания), IE (Испания), ESMT (Германия) и Школу бизнеса Дардена (США).
«Мое назначение в Bakcell — компанию, играющую важную роль в цифровом развитии страны, — является для меня большой честью и ответственностью. Моя цель — еще больше укрепить позиции Bakcell в телекоммуникационном секторе, создавая дополнительную ценность для клиентов посредством инноваций, искусственного интеллекта (ИИ) и клиентоориентированных решений, а также расширить стратегическую роль компании в цифровом развитии страны», — подчеркнул Гуннар Панке.
Новое назначение придаст дополнительный импульс реализации долгосрочных стратегических приоритетов Bakcell в области клиентоориентированных инноваций, ИИ и цифровых сервисов. Под руководством Гуннара Панке компания продолжит работу по дальнейшему совершенствованию клиентского опыта и расширению применения решений на базе ИИ.