Bakcell mədəniyyət və incəsənətin inkişafına yönəlmiş təşəbbüslərə dəstəyini davam etdirir. Şirkət dünya klassik musiqisinin seçilmiş nümunələrini bir araya gətirən “Signature Gala Night” tədbirinə tərəfdaşlıq edib.
Tədbirdə ispan səhnəsinin tanınmış ifaçısı Angeles Toledano, məşhur “The Magic of Sanremo” layihəsinin iştirakçıları, virtuoz gitaraçı Benito Bernal, Azərbaycanın xalq artisti Samir Cəfərov, əməkdar artist Ramil Qasımov və digər tanınmış musiqiçilər səhnə alıblar. Musiqi proqramı Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrının Böyük Akademik Orkestrinin müşayiəti ilə təqdim olunub. Konsertə teatrın baş dirijoru, əməkdar incəsənət xadimi Əyyub Quliyev rəhbərlik edib.
Bakcell-in tədbirə verdiyi dəstək şirkətin mədəni irsin qorunması, incəsənətin təşviqi və cəmiyyət üçün dəyər yaradan təşəbbüslərin inkişafına yönəlmiş fəaliyyətinin tərkib hissəsidir. Şirkət ölkədə mədəniyyət və incəsənətin inkişafına töhfə verən layihələri dəstəkləməyə davam edir.
Qeyd edək ki, “Signature Gala Night” yerli və beynəlxalq sənətçilərin iştirakı ilə klassik musiqi ənənələrini bir araya gətirən xüsusi mədəniyyət layihəsidir.

Компания Bakcell продолжает поддерживать инициативы, направленные на развитие культуры и искусства. Компания выступила партнером мероприятия «Signature Gala Night», объединившего лучшие образцы мировой классической музыки.
На сцене выступили известная испанская исполнительница Ангелес Толедано, участники популярного проекта The Magic of Sanremo, гитарист виртуоз Бенито Берналь, народный артист Азербайджана Самир Джафаров, заслуженный артист Рамиль Гасымов и другие известные музыканты. Музыкальная программа была представлена в сопровождении Большого академического оркестра Азербайджанского государственного академического театра оперы и балета. Дирижером выступал главный дирижер театра, заслуженный деятель искусств Эйюб Гулиев.
Поддержка данного мероприятия является частью деятельности Bakcell, направленной на сохранение культурного наследия, популяризацию искусства и развитие инициатив, создающих ценность для общества. Компания продолжает поддерживать проекты, способствующие развитию культуры и искусства в Азербайджане.
«Signature Gala Night» — это уникальный культурный проект, объединяющий традиции классической музыки благодаря участию местных и зарубежных исполнителей.