https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_a3c10971ae54ce0f4080ae62a_o.jpg
Rəqəmsal bankçılıqda innovativ addımları ilə seçilən Yelo Bank, müştərilərinə bütün bank hesablarını eyni tətbiqdən nəzarətdə saxlamaq üstünlüyü təklif edir. Açıq Bankçılıq (Open Banking) prinsipləri əsasında ərsəyə gələn bu yenilik sayəsində fərdi hesaba və ya bank kartına sahib olan Yelo Bank müştəriləri artıq digər banklardakı hesablarını da asanlıqla Yelo App-a əlavə edə biləcəklər.
Yeni funksiyanın müştərilər üçün əsas üstünlükləri:
Layihənin əsas prioriteti rəqəmsal rahatlıqla yanaşı, həm də maksimum təhlükəsizlik və konfidensiallıqdır. Açıq Bankçılıq qaydalarına uyğun olaraq, müştərinin maliyyə məlumatları yalnız və yalnız onun şəxsi və rəsmi icazəsi (razılığı) müqabilində digər platformada əks olunur. Açıq Bankçılıq xidməti Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının standartlarına uyğun fəaliyyət göstərir.
Gələcəkdə Yelo App üzərindən digər bank hesabları ilə birbaşa əməliyyatların icrası da mümkün olacaq. Bu rəqəmsal ekosistemə qoşulmaq üçün elə indi Yelo App-i yükləyin: https://ylb.az/yeloapp.
Bank kalkulyatoru ilə bağlı əlavə sualınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_a3c10971ae54ce0f4080ae62a_o.jpg
Yelo Bank, отличающийся инновационными шагами в цифровом банкинге, предлагает своим клиентам возможность контролировать все банковские счета из одного приложения. Благодаря этой инновации, разработанной на основе принципов Open Banking, клиенты Yelo Bank, имеющие личный счет или банковскую карту, теперь смогут легко добавлять свои счета в других банках в Yelo App.
Основные преимущества новой функции для клиентов:
Главным приоритетом проекта, наряду с цифровым удобством, является максимальная безопасность и конфиденциальность. В соответствии с правилами Open Banking, финансовая информация клиента отображается на другой платформе исключительно с его личного и официального согласия. Сервис OpenBanking работает в соответствии со стандартами Центрального Банка Азербайджанской Республики.
В будущем через Yelo App также появится возможность совершать прямые транзакции с другими банковскими счетами. Скачайте Yelo App прямо сейчас, чтобы присоединиться к этой цифровой экосистеме: https://ylb.az/yeloapp.
Остались вопросы по работе банковского калькулятора? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az