https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_a3c10971ae54ce0f4080ae62a_o.jpg
Rəqəmsal bankçılıqda innovativ addımları ilə seçilən Yelo Bank, müştərilərinə bütün bank hesablarını eyni tətbiqdən nəzarətdə saxlamaq üstünlüyü təklif edir. Açıq Bankçılıq (Open Banking) prinsipləri əsasında ərsəyə gələn bu yenilik sayəsində fərdi hesaba və ya bank kartına sahib olan Yelo Bank müştəriləri artıq digər banklardakı hesablarını da asanlıqla Yelo App-a əlavə edə biləcəklər.
Yeni funksiyanın müştərilər üçün əsas üstünlükləri:
Layihənin əsas prioriteti rəqəmsal rahatlıqla yanaşı, həm də maksimum təhlükəsizlik və konfidensiallıqdır. Açıq Bankçılıq qaydalarına uyğun olaraq, müştərinin maliyyə məlumatları yalnız və yalnız onun şəxsi və rəsmi icazəsi (razılığı) müqabilində digər platformada əks olunur. Açıq Bankçılıq xidməti Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının standartlarına uyğun fəaliyyət göstərir.
Gələcəkdə Yelo App üzərindən digər bank hesabları ilə birbaşa əməliyyatların icrası da mümkün olacaq. Bu rəqəmsal ekosistemə qoşulmaq üçün elə indi Yelo App-i yükləyin: https://ylb.az/yeloapp.
Bank kalkulyatoru ilə bağlı əlavə sualınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_a3c10971ae54ce0f4080ae62a_o.jpg
Distinguished by its innovative steps in digital banking, Yelo Bank offers its customers the advantage of monitoring all their bank accounts from a single app. Thanks to this innovation, developed based on Open Banking principles, Yelo Bank customers holding a personal account or a bank card will now be able to easily add their accounts from other banks to the Yelo App.
Key benefits of the new feature for customers:
Along with digital convenience, the main priority of the project is maximum security and confidentiality. In accordance with Open Banking regulations, the customer's financial information is reflected on another platform solely and exclusively with their personal and official consent. The Open Banking service operates in compliance with the standards of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan.
In the future, direct execution of transactions with other bank accounts via the Yelo App will also be possible. Download the Yelo App right now to join this digital ecosystem: https://ylb.az/yeloapp.