https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_9f742561b24b13782073d0c75_o.jpg
Yelo Bank-ın dəstəyi ilə gənc xanımların inkişafını və karyera imkanlarını genişləndirən “Violette Mentorship” proqramının növbəti məzun günü keçirilib. Bankın ev sahibliyi etdiyi builki məzuniyyət tədbiri 15-25 yaş arası gənc qızların inkişaf resurslarına çıxışını qeyd etmək baxımından maraqlı müzakirələr və böyük hədəflərlə yadda qalıb.
Tədbirdə çıxış edən Yelo Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin müavini Günay Cəlilova rəhbər vəzifələrdə qadınların rolunun artırılmasının vacibliyini vurğulayıb. O, bəzi sahələrdə, xüsusilə də maliyyədə qadın rəhbərlərin balansının hələ də aşağı olduğunu, lakin bu vəziyyətin ilbəil pozitivə doğru dəyişdiyini qeyd edib. Bu müsbət tendensiyanın davamlı olması üçün mentorluğun əhəmiyyətinə toxunan G.Cəlilova, hər bir məzunun gələcəkdə özünün mentora çevrilməsinin və beləliklə, qadın inkişafını təmin edən böyük bir "dəstək zənciri" formalaşdırmağın vacibliyini diqqətə çatdırıb.
Mərasim çərçivəsində keçirilən “Mentidən liderə: öz hekayəsini yazan qadınlar” adlı panel müzakirəsində uğurlu qadın peşəkarlar öz karyera yolları, qarşılaşdıqları çətinliklər və liderlik təcrübələri barədə iştirakçılarla fikirlərini bölüşüblər. Paneldən sonra təşkil olunan 1 saatlıq netvörkinq sessiyası isə mentor və mentilərin yaxından tanış olmasına və layihə iştirakçılarının bir-biri ilə sıx şəbəkələşməsinə gözəl şərait yaradıb. Tədbirin sonunda builki proqramı uğurla tamamlayan 33 məzuna təntənəli şəkildə sertifikatlar təqdim olunub.
Yelo Bank gənc xanımların potensialını real uğura çevirən və cəmiyyətdə pozitiv dəyişikliklərə yol açan bu cür sosial layihələrin davamlılığını gələcəkdə davam etdirəcək.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_9f742561b24b13782073d0c75_o.jpg
Supported by Yelo Bank, the latest graduation ceremony of the "Violette Mentorship" program, which empowers young women and expands their career opportunities, has taken place. Hosted by the Bank, this year's graduation event was marked by engaging discussions and ambitious goals, highlighting access to development resources for young women aged 15 to 25.
Speaking at the event, Gunay Jalilova, Deputy CEO at Yelo Bank, emphasized the importance of increasing the representation of women in leadership positions. She noted that while the balance of female executives in certain sectors, particularly in finance, remains low, this situation is shifting positively year by year. Highlighting the crucial role of mentorship in sustaining this positive trend, Ms. Jalilova pointed out the necessity for every graduate to become a mentor in the future, thereby building a powerful "chain of support" for women's advancement.
During the panel discussion titled "From Mentees to Leaders: Women Writing Their Own Stories," successful female professionals shared their career paths, challenges, and leadership experiences with the participants. Following the panel, a 1-hour networking session provided an excellent opportunity for mentors and mentees to connect closely and foster strong professional ties among project participants. At the end of the event, certificates were ceremonially presented to 33 graduates who successfully completed this year's program.
Yelo Bank will continue to ensure the sustainability of such social initiatives that transform the potential of young women into real success and pave the way for positive changes in society.