https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_9f742561b24b13782073d0c75_o.jpg
Yelo Bank-ın dəstəyi ilə gənc xanımların inkişafını və karyera imkanlarını genişləndirən “Violette Mentorship” proqramının növbəti məzun günü keçirilib. Bankın ev sahibliyi etdiyi builki məzuniyyət tədbiri 15-25 yaş arası gənc qızların inkişaf resurslarına çıxışını qeyd etmək baxımından maraqlı müzakirələr və böyük hədəflərlə yadda qalıb.
Tədbirdə çıxış edən Yelo Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin müavini Günay Cəlilova rəhbər vəzifələrdə qadınların rolunun artırılmasının vacibliyini vurğulayıb. O, bəzi sahələrdə, xüsusilə də maliyyədə qadın rəhbərlərin balansının hələ də aşağı olduğunu, lakin bu vəziyyətin ilbəil pozitivə doğru dəyişdiyini qeyd edib. Bu müsbət tendensiyanın davamlı olması üçün mentorluğun əhəmiyyətinə toxunan G.Cəlilova, hər bir məzunun gələcəkdə özünün mentora çevrilməsinin və beləliklə, qadın inkişafını təmin edən böyük bir "dəstək zənciri" formalaşdırmağın vacibliyini diqqətə çatdırıb.
Mərasim çərçivəsində keçirilən “Mentidən liderə: öz hekayəsini yazan qadınlar” adlı panel müzakirəsində uğurlu qadın peşəkarlar öz karyera yolları, qarşılaşdıqları çətinliklər və liderlik təcrübələri barədə iştirakçılarla fikirlərini bölüşüblər. Paneldən sonra təşkil olunan 1 saatlıq netvörkinq sessiyası isə mentor və mentilərin yaxından tanış olmasına və layihə iştirakçılarının bir-biri ilə sıx şəbəkələşməsinə gözəl şərait yaradıb. Tədbirin sonunda builki proqramı uğurla tamamlayan 33 məzuna təntənəli şəkildə sertifikatlar təqdim olunub.
Yelo Bank gənc xanımların potensialını real uğura çevirən və cəmiyyətdə pozitiv dəyişikliklərə yol açan bu cür sosial layihələrin davamlılığını gələcəkdə davam etdirəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_9f742561b24b13782073d0c75_o.jpg
При поддержке Yelo Bank прошел очередной выпускной день программы «Violette Mentorship», направленной на развитие и расширение карьерных возможностей молодых девушек. Организованное банком мероприятие запомнилось интересными дискуссиями и амбициозными целями, став ярким событием, подчеркивающим доступ молодых девушек в возрасте от 15 до 25 лет к ресурсам для развития.
Выступая на мероприятии, заместитель председателя Правления Yelo Bank Гюнай Джалилова подчеркнула важность повышения роли женщин на руководящих должностях. Она отметила, что в некоторых сферах, особенно в финансах, баланс женщин-руководителей все еще остается низким, однако эта ситуация из года в год меняется в позитивную сторону. Коснувшись важности менторства для устойчивости этой положительной тенденции, Г. Джалилова обратила внимание на необходимость того, чтобы каждая выпускница в будущем сама стала ментором, формируя тем самым сильную «цепочку поддержки», способствующую развитию женщин.
В рамках панельной дискуссии на тему «От менти к лидеру: женщины, пишущие свою историю» успешные женщины-профессионалы поделились с участницами своим карьерным путем, трудностями, с которыми они столкнулись, и лидерским опытом. Организованная после панели 1-часовая нетворкинг-сессия создала прекрасные условия для более близкого знакомства менторов и менти, а также для активного общения участников проекта. В завершение мероприятия 33 выпускницам, успешно завершившим программу в этом году, были торжественно вручены сертификаты.
Yelo Bank и в будущем продолжит поддерживать подобные социальные проекты, которые превращают потенциал молодых девушек в реальный успех и открывают путь к позитивным изменениям в обществе.