Kapital Bank sahibkarları bir araya gətirən platformalara dəstəyini davam etdirir
Kapital Bank sahibkarları bir araya gətirən platformalara dəstəyini davam etdirir Kapital Bank sahibkarları bir araya gətirən platformalara dəstəyini davam etdirir
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın brendi olan Birbank Biznes-in rəsmi tərəfdaşlığı ilə keçirilən 7-ci Yerli Şirkətlərin Tanıtım Sərgisi yekunlaşıb. Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və “Marsol Group”un birgə təşkilatçılığı ilə baş tutan sərgidə inşaat, qida, İKT, təhsil, sənaye, kənd təsərrüfatı, logistika, tekstil və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 300-dən çox yerli şirkət öz məhsul və xidmətlərini təqdim edib.
Bankın 7-ci dəfə dəstək olduğu sərgi yerli bizneslərin tanıdılması, yeni əməkdaşlıqların qurulması və bazara çıxış imkanlarının genişləndirilməsi baxımından ölkənin ən böyük biznes platformalarından biridir. Tədbir çərçivəsində keçirilən şirkətlərarası işgüzar görüşlər və dövlət qurumlarının nümayəndələri ilə təşkil olunan görüşlər iştirakçılara yeni əməkdaşlıqlar qurmaq, biznes əlaqələrini genişləndirmək və mövcud imkanlarla daha yaxından tanış olmaq imkanı yaradıb.
Sərginin yekunlarına münasibət bildirən Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin müavini Fərid Hidayətzadə qeyd edib ki, sahibkarların inkişafı üçün maliyyə həlləri ilə yanaşı, onların yeni əlaqələr qurmasına, təcrübə mübadiləsi aparmasına və məhsul-xidmətlərini daha geniş auditoriyaya təqdim etməsinə imkan yaradan platformaların olması da vacibdir. O, Yerli Şirkətlərin Tanıtım Sərgisini bizneslər arasında əməkdaşlığın inkişafına töhfə verən uğurlu təşəbbüslərdən biri adlandırıb.
Qeyd edək ki, Birbank Biznes hazırda 200 mindən çox sahibkara xidmət göstərilir. Platforma sahibkarların gündəlik fəaliyyətini asanlaşdıran rəqəmsal həllərlə yanaşı, onların inkişafına, yeni əməkdaşlıqlar qurmasına və biznes imkanlarını genişləndirməsinə töhfə verən təşəbbüsləri dəstəkləməyə davam edir.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_e276a2523ad5f88e8ecc3b4fa_o.jpg
Завершилась 7-я Выставка презентации местных компаний, официальным партнером которой выступил Birbank Biznes – бренд первого банка страны Kapital Bank. Мероприятие было организовано совместно c Агентством развития малого и среднего бизнеса (KOBİA) и компанией Marsol Group. В выставке приняли участие более 300 отечественных компаний, представляющих строительную отрасль, пищевую промышленность, ИКТ, образование, производство, сельское хозяйство, логистику, текстильную отрасль и другие сферы деятельности.
Выставка, которую банк поддержал уже в седьмой раз, является одной из крупнейших бизнес-площадок страны, способствующих продвижению местных компаний, развитию новых партнерств и расширению возможностей выхода на рынок. В рамках мероприятия состоялись деловые встречи между представителями компаний, а также переговоры с представителями государственных структур, что позволило участникам установить новые деловые контакты, расширить партнерскую сеть и подробнее ознакомиться с существующими возможностями для развития бизнеса.
Комментируя итоги выставки, заместитель председателя Правления Kapital Bank Фарид Хидаятзаде отметил, что для развития предпринимательства важны не только современные финансовые решения, но и площадки, которые помогают предпринимателям налаживать новые деловые связи, обмениваться опытом и представлять свои товары и услуги более широкой аудитории. По его словам, Выставка-презентация местных компаний является одной из успешных инициатив, способствующих развитию сотрудничества между представителями бизнеса.
Отметим, что сегодня Birbank Biznes обслуживает более 200 тысяч предпринимателей. Платформа продолжает предлагать цифровые решения, упрощающие повседневную деятельность бизнеса, а также поддерживает инициативы, способствующие развитию предпринимательства, расширению деловых связей и созданию новых возможностей для роста компаний.