Kapital Bank sahibkarları bir araya gətirən platformalara dəstəyini davam etdirir
Kapital Bank sahibkarları bir araya gətirən platformalara dəstəyini davam etdirir Kapital Bank sahibkarları bir araya gətirən platformalara dəstəyini davam etdirir
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın brendi olan Birbank Biznes-in rəsmi tərəfdaşlığı ilə keçirilən 7-ci Yerli Şirkətlərin Tanıtım Sərgisi yekunlaşıb. Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və “Marsol Group”un birgə təşkilatçılığı ilə baş tutan sərgidə inşaat, qida, İKT, təhsil, sənaye, kənd təsərrüfatı, logistika, tekstil və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 300-dən çox yerli şirkət öz məhsul və xidmətlərini təqdim edib.
Bankın 7-ci dəfə dəstək olduğu sərgi yerli bizneslərin tanıdılması, yeni əməkdaşlıqların qurulması və bazara çıxış imkanlarının genişləndirilməsi baxımından ölkənin ən böyük biznes platformalarından biridir. Tədbir çərçivəsində keçirilən şirkətlərarası işgüzar görüşlər və dövlət qurumlarının nümayəndələri ilə təşkil olunan görüşlər iştirakçılara yeni əməkdaşlıqlar qurmaq, biznes əlaqələrini genişləndirmək və mövcud imkanlarla daha yaxından tanış olmaq imkanı yaradıb.
Sərginin yekunlarına münasibət bildirən Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin müavini Fərid Hidayətzadə qeyd edib ki, sahibkarların inkişafı üçün maliyyə həlləri ilə yanaşı, onların yeni əlaqələr qurmasına, təcrübə mübadiləsi aparmasına və məhsul-xidmətlərini daha geniş auditoriyaya təqdim etməsinə imkan yaradan platformaların olması da vacibdir. O, Yerli Şirkətlərin Tanıtım Sərgisini bizneslər arasında əməkdaşlığın inkişafına töhfə verən uğurlu təşəbbüslərdən biri adlandırıb.
Qeyd edək ki, Birbank Biznes hazırda 200 mindən çox sahibkara xidmət göstərilir. Platforma sahibkarların gündəlik fəaliyyətini asanlaşdıran rəqəmsal həllərlə yanaşı, onların inkişafına, yeni əməkdaşlıqlar qurmasına və biznes imkanlarını genişləndirməsinə töhfə verən təşəbbüsləri dəstəkləməyə davam edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_e276a2523ad5f88e8ecc3b4fa_o.jpg
The 7th Local сompanies promotion exhibition, officially partnered by Birbank Biznes, the business banking brand of the country's first bank, Kapital Bank, has successfully concluded. Organized jointly by the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) and Marsol Group, the exhibition brought together more than 300 local companies representing the construction, food, ICT, education, manufacturing, agriculture, logistics, textile and other industries.
Supported by Kapital Bank for the seventh consecutive time, the exhibition has become one of the country's largest business platforms, promoting local enterprises, fostering new partnerships and creating greater market opportunities. As part of the event, participants took part in B2B meetings and networking sessions with representatives of government institutions, enabling them to establish new business connections, expand their professional networks and explore new opportunities for growth.
Commenting on the exhibition's outcomes, Farid Hidayatzade, Deputy Chairman of the Management Board of Kapital Bank, emphasized that entrepreneurs need not only innovative financial solutions, but also platforms that help them build new business relationships, exchange expertise and showcase their products and services to a wider audience. He described the Local Companies Promotion Exhibition as one of the successful initiatives contributing to stronger cooperation within the business community.
Today, Birbank Biznes serves more than 200,000 entrepreneurs across Azerbaijan. Alongside its digital solutions designed to simplify day-to-day business operations, the platform continues to support initiatives that contribute to business development, encourage new partnerships and create broader opportunities for entrepreneurs to grow their businesses.