https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_5313784d48bb3b57491a6d552_o.jpg
Bakının Sea Breeze məkanında 20-22 iyul 2026-cı il tarixlərində Xəzər regionunun ən böyük beynəlxalq moda platforması olan Azerbaijan Fashion Week 20-ci yubiley mövsümünü keçirəcək.
Yubiley mövsümü şərəfinə Azerbaijan Fashion Week və DOME Middle East Fashion Week strateji tərəfdaşlığını elan edir. İlk dəfə olaraq iki beynəlxalq fashion-platforma dünyanın müxtəlif ölkələrindən dizaynerləri, bayerləri, industriya nümayəndələrini, medianı və kreativ sektorun liderlərini toplayacaq genişmiqyaslı hadisənin yaradılması üçün öz səylərini birləşdirəcək.
Mövsümün baş mövzusu hərəkətin, transformasiyanın, saflığın və birliyin rəmzi olan WATER ELEMENT (Su Elementi) olacaq. Konsept Xəzər regionu ilə Yaxın Şərq arasında, zəngin ənənələri ilə müasirliyin qovuşaraq modada necə yeni qlobal trendlər yaratdığını nümayiş etdirir.
Üç gün ərzində Sea Breeze tanınmış və perspektivli dizaynerlərin nümayişlərini, kolleksiyaların eksklüziv təqdimatlarını, peşəkar görüşləri, beynəlxalq kollaborasiyaları və xüsusi layihələri təqdim edərək beynəlxalq fashion-industriyanın mərkəzinə çevriləcək.
Yubiley mövsümü nəinki dünya modasının aktual tendensiyalarını nümayiş etdirməyə, həm də Azərbaycanın kreativ iqtisadiyyatın, mədəni mübadilənin və beynəlxalq əməkdaşlığın vacib mərkəzi kimi mövqelərini möhkəmləndirməyə yönəlib.
"Azerbaijan Fashion Week 20-ci yubiley mövsümü layihənin tarixində vacib mərhələdir. DOME Middle East Fashion Week ilə birləşmə Şərq və Qərb arasında qarşılıqlı əlaqə üçün unikal platforma yaradaraq dizaynerlər, brendlər və industriya peşəkarları üçün yeni imkanlar açır", – tədbirin təşkilatçıları qeyd edirlər.
Öz fəaliyyəti illəri ərzində Azerbaijan Fashion Week dizaynerlərin irəli çəkilməsi, moda industriyasının inkişafı və beynəlxalq tərəfdaşlıqların formalaşdırılması üçün nüfuzlu meydana çevrilmişdir. Yeni mövsüm layihənin bütün tarixi ərzində ən böyüyü olacaq və Avropa, Asiya, İran körfəzi ölkələri və MDB regionundan iştirakçıları birləşdirəcək.
Aparıcı dizaynerlərin, fashion-ekspertlərin, luxury-seqment nümayəndələrinin, beynəlxalq KİV-lərin, inflüenserlərin və kreativ industriyaların investorlarının iştirakı gözlənilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_5313784d48bb3b57491a6d552_o.jpg
С 20 по 22 июля 2026 года в Sea Breeze (Баку) состоится юбилейный 20-й сезон Azerbaijan Fashion Week — крупнейшей международной платформы моды в Каспийском регионе.
В честь юбилейного сезона Azerbaijan Fashion Week объявляет о стратегическом партнерстве с DOME Middle East Fashion Week. Впервые две международные fashion-платформы объединят свои усилия для создания масштабного события, которое соберет дизайнеров, байеров, представителей индустрии, медиа и лидеров креативного сектора из различных стран мира.
Главной темой сезона станет WATER ELEMENT (Стихия Воды) — символ движения, трансформации, чистоты и единства. Концепция отражает идею культурного диалога между Каспийским регионом и Ближним Востоком, где традиции и современность формируют новое глобальное видение моды.
На протяжении трех дней Sea Breeze станет центром международной fashion-индустрии, представив показы известных и перспективных дизайнеров, эксклюзивные презентации коллекций, профессиональные встречи, международные коллаборации и специальные проекты.
Юбилейный сезон призван не только продемонстрировать актуальные тенденции мировой моды, но и укрепить позиции Азербайджана как важного центра креативной экономики, культурного обмена и международного сотрудничества.
«Двадцатый сезон Azerbaijan Fashion Week является важной вехой в истории проекта. Объединение с DOME Middle East Fashion Week открывает новые возможности для дизайнеров, брендов и профессионалов индустрии, создавая уникальную платформу для взаимодействия между Востоком и Западом», — отмечают организаторы мероприятия.
За годы своей деятельности Azerbaijan Fashion Week стала авторитетной площадкой для продвижения дизайнеров, развития индустрии моды и формирования международных партнерств. Новый сезон станет крупнейшим за всю историю проекта и объединит участников из Европы, Азии, стран Персидского залива и региона СНГ.
Ожидается участие ведущих дизайнеров, fashion-экспертов, представителей luxury-сегмента, международных СМИ, инфлюенсеров и инвесторов креативных индустрий.