https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_5bc5fec6c233b00a2690d485f_o.jpg
Avtomobilsevərlərin aylardır səbirsizliklə gözlədiyi "Tokyo Drift Azərbaycan" tədbiri nəhayət baş tutub. Səməd Vurğun küçəsindəki qapalı dayanacaq ərazisində reallaşan layihə paytaxt sakinlərinə və şəhərin qonaqlarına unudulmaz anlar yaşadıb.
Oxu.Az xəbər verir ki, tədbir gözlənildiyindən də böyük maraq və ajiotajla qarşılanıb. Bakının mərkəzində qurulan xüsusi işıqlandırma effektləri, musiqi, güclü mühərriklərin səsi və modifikasiya olunmuş eksklüziv idman avtomobilləri iştirakçılara özlərini sanki Tokionun yeraltı gecə həyatında və Yaponiyanın meqapolisindəki kimi hiss etdirib.
Tədbirin ən həyəcanlı hissəsi - saat 20:00-da başlayan əsas drift şou isə tribunalarda coşqunu pik nöqtəyə çatdırıb. Peşəkar pilotların nümayiş etdirdikləri kəskin dönüşlər, təkərlərin asfalta buraxdığı duman izləyiciləri heyrətləndirməyi bacarıb. Hər kəsin böyük marağına səbəb olan bu şounun ardınca, saat 21:00-da gecənin enerjisi ritmik və coşqulu "After Party" ilə davam etdirilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_5bc5fec6c233b00a2690d485f_o.jpg
Долгожданное мероприятие Tokyo Drift Azerbaijan, которого автолюбители ждали несколько месяцев, наконец состоялось. Проект, воплотившийся на территории крытой парковки на улице Самеда Вургуна, подарил жителям и гостям Баку незабываемые впечатления.
Как сообщает Oxu.Az, мероприятие вызвало даже больший интерес и ажиотаж, чем ожидалось. Специальные световые эффекты, музыка, рев мощных двигателей и эксклюзивные модифицированные спортивные автомобили позволили участникам почувствовать себя словно в атмосфере ночного японского мегаполиса Токио.
Самой захватывающей частью вечера стало главное дрифт-шоу, стартовавшее в 20:00. Эффектные заносы профессиональных пилотов, клубы дыма от шин и мастерство управления автомобилями привели зрителей на трибунах в настоящий восторг. После яркого шоу праздник продолжился энергичной After Party, которая началась в 21:00.