https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_ffe97453826f80f657746f3e6_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev BMT Baş katibinin yol hərəkəti təhlükəsizliyi üzrə xüsusi elçisi Jan Tod ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı yol hərəkəti təhlükəsizliyinin gücləndirilməsi, piyadaların və digər yol hərəkəti iştirakçılarının qorunması, eləcə də bu sahədə beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi məsələləri müzakirə olunub.
Eyni zamanda Azərbaycanda yol hərəkəti təhlükəsizliyinin təmin edilməsi istiqamətində həyata keçirilən islahatlar və görülən işlər barədə ətraflı məlumat verilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_ffe97453826f80f657746f3e6_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев провел встречу со специальным посланником Генерального секретаря ООН по безопасности дорожного движения Жаном Тодтом.
В ходе встречи были обсуждены вопросы усиления безопасности дорожного движения, защиты пешеходов и других участников дорожного движения, а также расширения международного сотрудничества в этой сфере.
В то же время была предоставлена подробная информация о реформах и проводимой работе в направлении обеспечения безопасности дорожного движения в Азербайджане.