Anar Quliyev Qaxda vətəndaşları qəbul edib
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev vətəndaş qəbulu çərçivəsində Qax şəhərinə səfər edib.
Qəbuldan öncə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsi ziyarət edilib, önünə gül dəstələri qoyularaq əziz xatirəsi hörmət və ehtiramla anılıb.
Qax, Oğuz, Şəki, Qəbələ, Balakən və Zaqatala rayonlarının sakinləri ilə keçirilən görüş zamanı şəhərsalma və ərazi planlaşdırılması, ərazilərin kompleks inkişafı, mühəndis və sosial infrastrukturun təkmilləşdirilməsi, eləcə də sahibkarlıq və investisiya fəaliyyəti üçün əlverişli şəraitin yaradılması kimi regionun dayanıqlı inkişafına xidmət edən məsələlər müzakirə olunub.
Vətəndaşların müraciət və təklifləri dinlənilib. Qaldırılan məsələlərin operativ araşdırılması və aidiyyəti üzrə həllinin təmin edilməsi məqsədilə müvafiq tapşırıqlar verilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_c54d5f11b0a4c31ea647a5c8f_o.jpg
Председатель Государственного комитета по градостроительству и архитектуре Азербайджанской Республики Анар Гулиев в рамках приема граждан посетил город Гах.
Перед началом приема был посещен памятник Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву, к которому были возложены цветы, а его светлая память была почтена с глубоким уважением.
В ходе встречи с жителями Гахского, Огузского, Шекинского, Габалинского, Балакенского и Загатальского районов были обсуждены вопросы градостроительства и территориального планирования, комплексного развития территорий, совершенствования инженерной и социальной инфраструктуры, а также создания благоприятных условий для предпринимательской и инвестиционной деятельности как важных факторов устойчивого развития регионов.
Были заслушаны обращения и предложения граждан. По поднятым вопросам даны соответствующие поручения для их оперативного рассмотрения и решения в установленном порядке.