Anar Quliyev Qaxda vətəndaşları qəbul edib
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev vətəndaş qəbulu çərçivəsində Qax şəhərinə səfər edib.
Qəbuldan öncə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsi ziyarət edilib, önünə gül dəstələri qoyularaq əziz xatirəsi hörmət və ehtiramla anılıb.
Qax, Oğuz, Şəki, Qəbələ, Balakən və Zaqatala rayonlarının sakinləri ilə keçirilən görüş zamanı şəhərsalma və ərazi planlaşdırılması, ərazilərin kompleks inkişafı, mühəndis və sosial infrastrukturun təkmilləşdirilməsi, eləcə də sahibkarlıq və investisiya fəaliyyəti üçün əlverişli şəraitin yaradılması kimi regionun dayanıqlı inkişafına xidmət edən məsələlər müzakirə olunub.
Vətəndaşların müraciət və təklifləri dinlənilib. Qaldırılan məsələlərin operativ araşdırılması və aidiyyəti üzrə həllinin təmin edilməsi məqsədilə müvafiq tapşırıqlar verilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_c54d5f11b0a4c31ea647a5c8f_o.jpg
Chairman of the State Committee on Urban Planning and Architecture Anar Guliyev visited the city of Gakh as part of the citizen reception schedule.
Prior to the reception, he visited the monument to National Leader Heydar Aliyev, where flowers were laid in tribute to his memory.
During the meeting with residents of the Gakh, Oghuz, Shaki, Gabala, Balakan and Zagatala districts, discussions focused on urban planning and territorial planning, integrated territorial development, the improvement of engineering and social infrastructure, as well as creating favorable conditions for entrepreneurship and investment as key elements of the region’s sustainable development.
Citizens’ appeals and proposals were heard. Relevant instructions were given to ensure the prompt review of the issues raised and their resolution in accordance with the established procedures.