https://innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_112bec42df8939413997aecf8_o.jpg
4 avqust 2026-cı il tarixində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf BYD şirkətinin xarici əlaqələr və yeni biznesin inkişafı üzrə rəhbəri Peter Siyarto ilə görüşüb.
Görüşdə SOCAR-ın “yaşıl enerji” gündəliyi, o cümlədən tərəfdaşlarla birgə həyata keçirilən bərpa olunan enerji layihələri barədə məlumat verilib.
Söhbət zamanı bərpa olunan enerji texnologiyalarının sənaye proseslərinə inteqrasiyası və müasir texnoloji həllərin tətbiqi sahəsində birgə əməkdaşlıq imkanları və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_112bec42df8939413997aecf8_o.jpg
On 4 August 2026, SOCAR President Rovshan Najaf met with Péter Szijjártó, Head of External Relations and New Business Development at BYD.
During the meeting, information was provided on SOCAR’s green energy agenda, including the renewable energy projects being implemented jointly with its partners.
The parties exchanged views on potential cooperation in the integration of renewable energy technologies into industrial processes, the deployment of advanced technological solutions, and other matters of mutual interest.