“PAŞA Holdinq”in təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “LEGIS” Hüquq Forumu çərçivəsində gənc hüquqşünasların peşəkar inkişafını dəstəkləmək məqsədilə təşkil olunan LEGIS Mentorluq Proqramı menti qəbuluna başlayıb.
Proqram karyerasının ilkin mərhələsində olan hüquqşünaslara öz sahələrində tanınmış və təcrübəli mütəxəssislərlə birbaşa ünsiyyət qurmaq, onların bilik və təcrübəsindən faydalanmaq, nəzəri biliklərini praktiki təcrübə ilə zənginləşdirmək və karyera inkişafı istiqamətində fərdi mentorluq dəstəyi almaq imkanı yaradır.
2026-cı ilin sentyabr ayından 2027-ci ilin fevral ayınadək davam edəcək proqram çərçivəsində görüşlər ayda ən azı bir dəfə, minimum 60 dəqiqə olmaqla onlayn, əyani və ya hibrid formatda keçiriləcək. İştirakçılar, həmçinin peşəkar şəbəkələrini genişləndirmək və hüquq sahəsində müxtəlif istiqamətlər üzrə karyera imkanları haqqında daha dolğun təsəvvür formalaşdırmaq imkanı əldə edəcəklər.
Proqramın mentorları:
“LEGIS” Mentorluq Proqramı iştirakçıları hüquq, arbitraj, dövlət qurumları ilə əlaqələr, enerji və korporativ idarəetmə daxil olmaqla müxtəlif istiqamətlərdə geniş peşəkar təcrübəyə malik mentorlarla görüşəcəklər.
Proqramın mentorları sırasında:
• Anar Bağırov - AR Vəkillər Kollegiyasının sədri;
• Aytac Qasımova - PAŞA Holding MMC-nin Hüquq və Dövlət Qurumları ilə Əlaqələr Funksiyasının direktoru;
• Bəxtiyar Aslanbəyli - bp şirkətinin Xəzər, Mərkəzi Asiya və Türkiyə regionunda Xarici əlaqələr və kommunikasiya üzrə vitse-prezidenti;
• Kəmalə Mehdiyeva - Bakı Arbitraj Mərkəzinin İdarə Heyətinin sədri;
• Kenan Yılmaz – “Koç Holding”də Hüquq və uyğunluq üzrə Baş inzibatçı;
• Cəlal Savaş - SOCAR-ın baş direktorunun hüquqi məsələlər üzrə Baş Müşaviri və hüquq sahəsinin digər tanınmış və təcrübəli mütəxəssisləri yer alır.
Mentorların tam siyahısı və onlar haqqında ətraflı məlumatla aşağıdakı keçiddən tanış olmaq mümkündür:
https://docs.google.com/presentation/d/1z3_cDDwo8LZIccg41Tow09USheVM11IF/edit?usp=sharing&ouid=108718260298915452894&rtpof=true&sd=true
Müraciət qaydaları:
“LEGIS” Mentorluq Proqramında iştirak etmək istəyən gənc hüquqşünaslar üçün son müraciət tarixi 27 avqust 2026-cı il müəyyən edilib.
Daxil olan müraciətlər Təşkilat Komitəsi tərəfindən nəzərdən keçiriləcək və yalnız seçilmiş uğurlu namizədlərlə əlaqə saxlanılacaq.
Proqrama müraciət etmək üçün: https://lnkd.in/dJwmTN2D
“LEGIS” Mentorluq Proqramı gənc hüquqşünasların peşəkar inkişafına, təcrübəli mütəxəssislərlə əlaqələr qurmasına və gələcək karyera yollarını daha məqsədyönlü şəkildə formalaşdırmasına töhfə verməyi hədəfləyir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_ce07fbe788a948d7ca1db140b_o.jpg
As part of the LEGIS Legal Forum, initiated by PASHA Holding, the LEGIS Mentorship Program has opened applications for mentees with the aim of supporting the professional development of young lawyers.
The program provides lawyers at the early stages of their careers with an opportunity to engage directly with recognized and experienced professionals in their respective fields, benefit from their knowledge and expertise, strengthen their theoretical knowledge through practical experience, and receive individual mentorship support for their career development.
Running from September 2026 to February 2027, the program will include meetings held at least once a month, with each session lasting a minimum of 60 minutes. Meetings may be conducted online, in person, or in a hybrid format. Participants will also have the opportunity to expand their professional networks and gain a deeper understanding of career opportunities across different areas of the legal profession.
Program Mentors:
Participants of the LEGIS Mentorship Program will have the opportunity to engage with mentors with extensive professional experience in various fields, including law, arbitration, government relations, energy, and corporate governance.
The program's mentors include:
as well as other prominent and experienced professionals from the legal field.
The full list of mentors and detailed information about them is available at:
Application Details:
The application deadline is August 27, 2026.
All applications will be reviewed by the Organizing Committee, and only selected successful candidates will be contacted.
To apply for the LEGIS Mentorship Program: https://lnkd.in/dJwmTN2D
The LEGIS Mentorship Program aims to contribute to the professional development of young lawyers by providing them with opportunities to connect with experienced professionals, broaden their professional networks, and shape their future career paths in a more informed and purposeful manner.