Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti noyabrın 20-də Kamboca Krallığına səfərə gəlib.
Pnompen beynəlxalq hava limanında nümayəndə heyətimizi ölkəmizin Kamboca Krallığındakı səfiri Şövqi Mehdizadə, Kamboca Milli Assambleyasının deputatları Ker Çanmoni, Man Navi, Mak Vanstiha, Ti Soxun və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyətimiz burada keçiriləcək Cənub-Şərqi Asiya Ölkələri Parlamentlərarası Assosiasiyası (AİPA) Baş Assambleyasının 43-cü iclasında iştirak edəcək.
Milli Məclisin sədrinin Kamboca Krallığının rəsmiləri və tədbirdə iştirak edəcək nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə bir sıra görüşləri nəzərdə tutulur.

Возглавляемая председателем Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой парламентская делегация 20-го ноября прибыла в Королевство Камбоджу.
В международном аэропорту Пномпеня нашу делегацию встречали азербайджанской посол в Камбодже Шёвги Мехдизаде, депутаты Национальной ассамблеи Камбоджи Кер Чанмони, Ман Нави, Мак Ванстиха и Ти Сохун, а также прочие официальные лица.
Азербайджанская делегация примет участие в предстоящей в Пномпене 43-й сессии Генеральной ассамблеи Межпарламентской Ассоциации Стран Юго-Восточной Азии (АСЕАН).
Кроме того, намечены встречи спикера Милли Меджлиса с камбоджийскими официальными лицами и главами ряда других делегаций, также прибывших для участия в сессии ГА МПА АСЕАН.