Noyabrın 24-də və 25-də “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində nümayiş olunan “Lamborgini: Əfsanə adam”və digər filmlərin siyahısı
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində noyabrın 24-dən etibarən ABŞ və İtaliya istehsalı olan “Lamborgini: Əfsanə adam” bioqrafik dram filminin nümayişi başlayır. Süjet real hadisələr üzərində qurulub.
Filmin rejissoru: Robert Moresko.
Baş rollarda: Frenk Qrillo, Mira Sorvino, Qabriel Brin.
Müddəti 110 dəqiqə. Yaş həddi 18+
Film haqqında qısa məlumat: İtalyan lüks idman avtomobil şirkətinin qurucusu Ferruccio Lamborghini-nin həyat hekayəsi. Ferruccio karyerasına İkinci Dünya Müharibəsindən qalma hərbi texnikadan hazırlanmış kənd təsərrüfatı texnikalarının istehsalı ilə başlayıb. Daha sonra o, Lamborghini superavtomobillərinin yaradılması və realizasiyası üzərində çalışır və bu onun həyat məqsədinə çevrilir. Filmin süjeti Lamborghini-nin yaranmasından ən azı 1970-ci illərə (yəni "supercar" ikonası Lamborghini Countach-ın təqdim olunduğu vaxt) qədər olan tarixi əhatə edəcək.
https://www.youtube.com/watch?v=f4YCkk6WJ70
“İkiqat döngə” hərbi döyüş filmi
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində ABŞ istehsalı olan “İkiqat döngə” hərbi döyüş filminin nümayişi başlayır.
Filmin rejissoru: Castin Dillard.
Baş rollarda: Conatan Mejors, Qlen Pauell, Serinda Svon.
Müddəti 150 dəqiqə. Yaş həddi 16+
Film haqqında qısa məlumat : Koreya müharibəsi zamanı ABŞ Hərbi Dəniz Qüvvələrinin iki pilotu yaxın dost və "silah qardaşı" olurlar. Növbəti tapşırığın yerinə yetirilməsi zamanı pilotlardan biri düşmən ərazisi üzərində vurulur. Komandanlıq xilasetmə əməliyyatına ehtiyac görmür, lakin həqiqi sədaqət digər əsgərin yoldaşını çətin vəziyyətdə qoyub getməsinə imkan verməyəcək.
https://www.youtube.com/watch?v=uclw0wBvInU
“Bakının açarı” Azərbaycan detektiv filmi
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində Azərbaycan istehsalı olan “Bakının açarı” detektiv filminin nümayişi başlayır.
Filmin rejissoru: Zaur Tahirsoy.
Baş rollarda: Urfan Cabbarlı, Nərmin Əhməd, İbrahim Əlizadə, Vüsal Tağıyev, Fidan İsmayılova, Maya Hüseynli, Anar Əli.
Müddəti 90 dəqiqə. Yaş həddi 16+
Film haqqında qısa məlumat : Xanlıqlar dövründə Bakının yeraltı şəhərinin açarı rusların əlinə keçir. Açar ruslarda olsa da Bakının yeraltı şəhərinin yerini ancaq Bakının qoruyucuları bilir. Qoruyuculardan sonuncusu günümüzdə tarix müəllimi işləyir. O açarı ələ keçirmək üçün şəhərin ən yaxşı 5 oğrusunu bir araya yığıb açarı rusların Bakıdakı tarix muzeyindən oğurlamaq planı qurur. Ruslar da muzeydə açarın oğurlanmasını gözləyir ki, qoruyucunun izinə düşsünlər.
https://www.youtube.com/watch?v=cvzadurHta4
“Kral qadın” tarixi dram filmi
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində ABŞ istehsalı olan “Kral qadın” tarixi dram filminin nümayişi başlayır.
Filmin rejissoru: Jina Prins-Baytvud.
Baş rollarda: Viola Devis, Tuso Mbedu, Laşana Linç.
Müddəti 145 dəqiqə. Yaş həddi 16+
Film haqqında qısa məlumat: 1800-cü illərdə Afrikanın Dahomey krallığını müdafiə edən qadın döyüşçü dəstəsi "Agoci"-nin hekayəsi.
https://www.youtube.com/watch?v=3RDaPV_rJ1Y
“Kendi yolumda” Türk komediya filmi
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində Türkiyə istehsalı olan “Kendi yolumda” komediya filminin nümayişi başlayır.
Filmin rejissoru: Ömer Faruk Sorak.
Baş rollarda: Gökhan Özoğuz, Gökçe Bahadır, Ferit Aktuğ.
Müddəti 90 dəqiqə. Yaş həddi 12+
Film haqqında qısa məlumat: Gökhan Özoğuz Adanada getdiyi təmir sexində ustanın şagirdi Ömər Əli ilə tanış olur. Ömər Əlinin ona dinlətdirdiyi mahnını bəyənir və ona bu işi atmamasını deyir. Zalım atası ilə işləyən gənc mexanik Gökhandan “Mənim kimi ailədə, mənim kimi təmirxanada doğulsaydın, Athena Gökhan olardın?” deyə soruşur. Gökhan bu sualdan təsirlənir və maşının təmirini gözləyərkən yuxuya gedir. Komediya və dram janrını birləşdirən film Gökhanın özünü Adananın çətin məhəllələrində böyüyən bir mexanikin şagirdi kimi gördüyü yuxu ilə davam edir.
https://www.youtube.com/watch?v=MezIMG-2MIE
Biletləri kinoteatrlar şəbəkəsinin kassalarından, kinoteatrın saytından: www.cinemaplus.az
mobil tətbiqindən, IOS və Android əməliyyat sistemi olan smartfonlar üçün:
əldə edə bilərsiniz.
Daha ətraflı məlumatı sosial şəbəkələrdən və ya 012 499 89 88 və 119 nömrələrinə zəng edərək əldə edə bilərsiniz.

«Ламборгини: Человек-легенда» и другие фильмы, которые выходят в прокат с 24 и 25 ноября в сети кинотеатров «CinemaPlus»
В сети кинотеатров «CinemaPlus» c 24 ноября стартует биографическая драма- «Ламборгини» производства США и Италии. Сюжет основан на реальных событиях.
Режиссер Роберт Мореско.
Актеры Фрэнк Грилло, Мира Сорвино, Гэбриел Бирн.
Продолжительность 110 минут. Возрастное ограничение 18+
Коротко о фильме: История жизни Ферруччо Ламборгини — основателя итальянской компании-производителя дорогих спортивных автомобилей. Ферруччо начал свою карьеру с производства сельскохозяйственной техники, переделанной из военного оборудования времен Второй мировой войны. Продолжил он развиваться в области проектирования и реализации суперкаров Lamborghini, которые в итоге стали его наследием. Сюжет картины охватит историю Lamorghini с момента основания автопроизводителя как минимум до 1970-х годов, когда был представлен культовый суперкар Lamborghini Countach.
https://www.youtube.com/watch?v=f4YCkk6WJ70
Военный боевик «Двойная петля»
В сети кинотеатров «CinemaPlus» стартует военный боевик - «Двойная петля» производства США.
Режиссер Джастин Диллард.
Актеры Джонатан Мэйджерс, Глен Пауэлл, Серинда Свон.
Продолжительность 150 минут. Возрастное ограничение 16+
Коротко о фильме: Два пилота американских ВМС во время Корейской войны становятся близкими друзьями и братьями по оружию. Во время очередного задания одного из лётчиков подбивают аккурат над вражеской территорией. Командование не видит необходимости в спасательной операции, но истинная преданность не позволит солдату оставить товарища в беде.
https://www.youtube.com/watch?v=uclw0wBvInU
Азербайджанский детектив «Ключ Баку» (Bakının açarı)
В сети кинотеатров «CinemaPlus» стартует детектив - «Ключ Баку» (Bakının açarı) азербайджанского производства.
Режиссер Заур Тахирсой.
Актеры Урфан Джаббралы, Нармин Ахмед, Ибрахим Ализаде, Вюсал Тагиев, Фидан Исмаилова, Мая Гусейнли, Анар Али.
Продолжительность 90 минут. Возрастное ограничение 12+
Коротко о фильме: В период ханств ключ от подземного города Баку перешел в руки русских. Несмотря на это, только хранители Баку знают местонахождение подземного города. Последний из хранителей работает учителем истории. Чтобы заполучить этот ключ, он собирает вместе 5 лучших воров города и планирует украсть ключ из музея русской истории в Баку. Заинтересованные русские также ждут, когда в музее украдут ключ, чтобы выследить хранителя.
https://www.youtube.com/watch?v=cvzadurHta4
Исторический боевик «Женщина-король»
В сети кинотеатров «CinemaPlus» стартует исторический боевик производства США - «Женщина - король».
Режиссер Джина Принс-Байтвуд.
Актеры Виола Дэвиc, Тусо Мбеду, Лашана Линч.
Продолжительность 145 минут. Возрастное ограничение 16+.
Коротко о фильме: История Агоджи, женского отряда воинов, защищавших африканское королевство Дагомея в 1800-х годах.
https://www.youtube.com/watch?v=3RDaPV_rJ1Y
Турецкая комедия «На своем пути» (Kendi yolumda)
В сети кинотеатров «CinemaPlus» стартует комедия производства Турции - «На своем пути» (Kendi Yolumda).
Режиссер Омэр Фарук Сорак.
Актеры Гокхан Озогуз, Гокче Бахадыр, Ферит Актух.
Продолжительность 90 минут. Возрастное ограничение 12+.
Коротко о фильме: Фильм посвящен популярной турецкой музыкальной группе Athena.Однажды Гёкхан Озогуз, солист группы Athena, проезжает через Адану и на полпути останавливается из-за поломки своем машины. Как-нибудь добирается до автомастерской. Там знакомится с молодым помощником мастера по имени Омер Али. Он тоже увлекается музыкой и показывает Гёкхану свою песню. Гёкхану она очень понравилась, он похвалил его и сказал, что тот должен продолжать это дело. Однако Омер Али говорит, что не все так легко, у него очень строгий отец. А также задает встречный вопрос: смог бы он стать тем самым Гёкханом из Athena, если бы родился в такой строгой семье и работая в автомастерской. Гёкхан задумывается над его вопросом. В ожидании пока отремонтируют его машину, Гёкхан засыпает… А проснувшись обнаруживает, что вся его жизнь изменилась – он живет в Адане и работает в автомастерской…