Azərbaycanın ilk və ən böyük prosessinq mərkəzi olan Azərikardla Mastercard beynəlxalq ödəniş təşkilatı arasında strateji tərəfdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Strateji tərəfdaşlıq çərçivəsində müştərək layihələr icra ediləcək. O cümlədən kart biznesi və fintech istiqamətinin inkişafı üçün ən yaxşı qlobal və regional təcrübələr öyrəniləcək, bu sahədə qarşılıqlı əməkdaşlıq qurulacaq.
Azərikard şirkətinin Baş direktoru Fərid Quliyev bildirib: “Mastercardla Azərikardın strateji partnyorluğu təşkilatların fəaliyyətinə dəyər qatacaq və mövqelərinin daha da möhkəmlənməsində əhəmiyyətli rol oynayacaq. Azərikard ödəniş sahəsində Mastercardın təşəbbüslərini dəstəkləyir, bu istiqamətdə ən müasir təcrübənin ölkəmizə gətirilməsini prioritet hesab edir”.
“Azərikard və Mastercard arasındakı bu strateji əməkdaşlıq ödəniş biznesinin inkişafına töhfə verəcək, yeni innovativ həllərə yol açacaq. Daha inkluziv maliyyə məhsulları və xidmətləri, daha yaxşı istifadəçi təcrübəsi yaratmaq üçün Azərikardla yeni tərəfdaşlığımız sayəsində Mastercardın qlobal bilik və bacarıqlarını paylaşacağımıza çox şadıq” deyə Mastercardın Azərbaycan üzrə meneceri Avşar Gurdal bildirib.

Крупнейший процессинговый центр Азербайджана Azericard и международная платежная организация Mastercard подписали Меморандум о взаимопонимании о стратегическом партнерстве.
В рамках соглашения о сотрудничестве Azericard и Mastercard планируется реализация множества проектов, а также изучение лучших мировых и региональных практик развития карточного бизнеса и направления финтех.
Генеральный директор Azericard Фарид Гулиев сказал: «Стратегическое партнерство между Masterсard и Azericard повысит ценность деятельности организаций и сыграет важную роль в укреплении позиций. Azericard поддерживает инициативы Mastercard в сфере платежей и считает приоритетом привнести в нашу страну современный опыт в этом направлении».
«Стратегическое сотрудничество между Azericard и Mastercard будет способствовать развитию платежного бизнеса и проложит путь к новым инновационным решениям. В рамках нашего партнерства мы рады поделиться с Azericard глобальными знаниями и навыками Mastercard для создания более инклюзивных финансовых продуктов и услуг, а также лучшего пользовательского опыта», - сказал Авшар Гурдал, менеджер Mastercard в Азербайджане.