https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_022c8a08390d007582bdcbe87_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Koreya Respublikasının Milli Assambleyasının üzvü cənab Lii Hunseunqun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Qonaqları salamlayan nazir Koreya ilə hərbi əməkdaşlıq çərçivəsində əldə olunan nailiyyətləri yüksək qiymətləndirdiyini qeyd edib.
General-polkovnik Z.Həsənov erməni hərbi birləşmələri tərəfindən hər hansı hərbi zərurətin olmadığı halda insan tələfatı məqsədilə Kəlbəcər rayonunun Çıraq kəndində basdırdığı mina partlayışı nəticəsində bir hərbi qulluqçumuzun şəhid olması və 4-ü mülki vətəndaş olmaqla 7 nəfərin xəsarət alması ilə bağlı koreyalı nümayəndə heyətini məlumatlandırıb.
Görüşdə həmçinin hərbi, hərbi-texniki, hərbi-təhsil və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri, regional təhlükəsizlik, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_022c8a08390d007582bdcbe87_o.jpg
Министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов встретился с делегацией во главе с членом Национальной ассамблеи Республики Корея господином Ли Хунсеунгом.
Поприветствовав гостей, министр отметил, что высоко ценит достижения в рамках военного сотрудничества с Кореей.
Генерал-полковник З.Гасанов проинформировал корейскую делегацию о том, что в результате разрыва мины, заложенной армянскими вооруженными формированиями в селе Чираг Кяльбаджарского района без какой-либо военной надобности, а лишь в целях нанесения людских потерь, стал шехидом один военнослужащий, 7 человек, 4 из которых были гражданскими лицами, получили ранения.
На встрече также состоялся обстоятельный обмен мнениями о перспективах развития сотрудничества в военной, военно-технической, военно-образовательной и других областях, были обсуждены вопросы региональной безопасности и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.