https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_022c8a08390d007582bdcbe87_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Koreya Respublikasının Milli Assambleyasının üzvü cənab Lii Hunseunqun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Qonaqları salamlayan nazir Koreya ilə hərbi əməkdaşlıq çərçivəsində əldə olunan nailiyyətləri yüksək qiymətləndirdiyini qeyd edib.
General-polkovnik Z.Həsənov erməni hərbi birləşmələri tərəfindən hər hansı hərbi zərurətin olmadığı halda insan tələfatı məqsədilə Kəlbəcər rayonunun Çıraq kəndində basdırdığı mina partlayışı nəticəsində bir hərbi qulluqçumuzun şəhid olması və 4-ü mülki vətəndaş olmaqla 7 nəfərin xəsarət alması ilə bağlı koreyalı nümayəndə heyətini məlumatlandırıb.
Görüşdə həmçinin hərbi, hərbi-texniki, hərbi-təhsil və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri, regional təhlükəsizlik, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_022c8a08390d007582bdcbe87_o.jpg
The Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov, met with a delegation led by a member of the National Assembly of the Republic of Korea, Mr. Lee Hunseung.
Welcoming the guests, the Minister emphasized that he highly appreciates the achievements gained as part of military cooperation with Korea.
Colonel General Z.Hasanov informed the Korean delegation that 1 serviceman became Shehid, and 7 people, 4 of whom were civilians, received injuries as a result of the explosion of a mine laid by Armenian military formations without any military necessity in the Chirag village of the Kalbajar region to cause human casualties.
The meeting also included a detailed exchange of views on the prospects for the development of cooperation in the military, military-technical, military-educational, and other spheres, regional security issues, as well as other aspects of mutual interest.