https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_1b8a87292d65cdca956aa44d3_o.jpg
Xəbər verdiyimiz kimi 13 dekabr 2022-ci il tarixində Azərbaycanda 2-ci dəfə İllik İnnovasiya Sammiti keçirildi. “Bakı dünyaya səslənir!” şüarı ilə keçirilən tədbir PAŞA Holding-in təşkilatçılığı, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi ilə baş tutdu. Kapital Bank isə sammitin baş sponsoru idi.
Sammit çərçivəsində İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi tərəfindən Azərbaycanda ilk dəfə olaraq İnnovasiya sahəsində çalışan dövlət və özəl sektor nümayəndələrinə "IDDA Awards" mükafatı təqdim edildi. Kapital Bank-ın İnnovasiya Proqramının rəhbəri Taryel Ağazadə də bu mükafat çərçivəsində “Ölkənin İnnovasiya sahəsinin ən dəyərli insanı” mükafatına layiq görüldü. Kapital Bank ölkə bankları arasında mükafat alan yeganə maliyyə qurumu idi.
Qeyd edək ki, sammitin məqsədi texnologiya sahəsində aparıcı şəxsləri və şirkətləri, eləcə də innovasiya yönümlü startapları Bakıda bir araya gətirmək, onlar üçün peşəkar müzakirələr, fikir və təcrübə mübadiləsi imkanı yaratmaq və bununla da regionda innovasiya ekosisteminin formalaşmasına dəstək göstərmək idi.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_1b8a87292d65cdca956aa44d3_o.jpg
13 декабря 2022 года в Азербайджане во 2-й раз состоялся Ежегодный саммит инноваций. Мероприятие, которое прошло под слоганом «Баку зовет» (Baku is calling), организовал PASHA Holding при поддержке Агентства инноваций и цифрового развития. Kapital Bank являлся главным спонсором саммита.
В рамках саммита Агентство инноваций и цифрового развития впервые в Азербайджане вручало награду IDDA Awards представителям государственного и частного сектора, работающим в сфере инноваций. Тариель Агазаде, руководитель инновационной программы Kapital Bank был удостоен этой награды как «Самый ценный человек в инновационной сфере страны». Kapital Bank стал единственным финансовым учреждением, получившим награду среди отечественных банков.
Следует отметить что, цель саммита было объединить в Баку ведущих специалистов и компании в области технологий, а также инновационно ориентированные стартапы, создать для них возможность для профессиональных дискуссий, обмена идеями и опытом и тем самым поддержать формирование инновационной экосистемы региона.