https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_067c798e99a29505d0a3202a7_o.jpg
Azərbaycan Respublikası ilə Türkiyə Respublikası arasında 2022-ci il üçün ikitərəfli hərbi əməkdaşlıq proqramına uyğun olaraq hər iki ölkənin Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) nümayəndələri arasında keçirilən 13-cü Qərargah danışıqları davam edir.
Plana uyğun olaraq nümayəndə heyəti HHQ-nin hərbi hissələrini ziyarət edib. Qonaqlara hərbi hissələrin yaranma tarixi və fəaliyyəti, birinci Qarabağ və Vətən müharibəsində keçdiyi döyüş yolları barədə ətraflı brifinq təqdim olunub.
Sonra türkiyəli nümayəndə heyətinə hərbi hissələrin silahlanmasında olan döyüş texnikası və aviasiya-uçuş vasitələri haqqında geniş məlumat verilib.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_067c798e99a29505d0a3202a7_o.jpg
The 13th staff talks held between representatives of the Azerbaijani and Turkish Air Forces continue. The staff talks are being held in accordance with the bilateral military cooperation program between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Türkiye for 2022.
In accordance with the plan, the delegation visited the military units of the Azerbaijan Air Force. The guests were provided with a detailed briefing on military units’ establishment history and activities, as well as combat path during the First Karabakh War and Patriotic War.
Then the Turkish delegation was widely informed about combat equipment and aircraft available in the armament of the military units.