https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_067c798e99a29505d0a3202a7_o.jpg
Azərbaycan Respublikası ilə Türkiyə Respublikası arasında 2022-ci il üçün ikitərəfli hərbi əməkdaşlıq proqramına uyğun olaraq hər iki ölkənin Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) nümayəndələri arasında keçirilən 13-cü Qərargah danışıqları davam edir.
Plana uyğun olaraq nümayəndə heyəti HHQ-nin hərbi hissələrini ziyarət edib. Qonaqlara hərbi hissələrin yaranma tarixi və fəaliyyəti, birinci Qarabağ və Vətən müharibəsində keçdiyi döyüş yolları barədə ətraflı brifinq təqdim olunub.
Sonra türkiyəli nümayəndə heyətinə hərbi hissələrin silahlanmasında olan döyüş texnikası və aviasiya-uçuş vasitələri haqqında geniş məlumat verilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_067c798e99a29505d0a3202a7_o.jpg
В соответствии с программой двустороннего военного сотрудничества между Азербайджаном и Турцией на 2022 год, продолжаются 13-е штабные переговоры между представителями ВВС двух стран.
Согласно плану делегация посетила воинские части ВВС. Гостям был представлен подробный брифинг об истории создания и деятельности воинских частей, их боевом пути в ходе Первой Карабахской и Отечественной войн.
Затем турецкой делегации была предоставлена обширная информация о боевой технике и авиационно-летательных средствах, находящихся на вооружении воинских частей.