https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_ea592c31f84fc735df14cea5c_o.jpg
Təsdiq edilmiş hazırlıq planına əsasən Müdafiə Nazirliyinin Baş Klinik Hospitalında 2022-ci ilin yekununa həsr olunmuş təlim-metodiki toplanış keçirilib.
Qoşun növü tibb xidməti rəisləri, eləcə də tibbi hərbi hissə, müəssisələrin komandir və rəislərinin iştirak etdiyi toplanışda cari ildə Azərbaycan Ordusunda tibb sahəsində görülən işlər barədə ətraflı məruzələr dinlənilib.
Qeyd olunub ki, 2022-ci il ərzində bütün hərbi tibb müəssisələrində hərbi qulluqçulara ixtisaslı tibb işçiləri tərəfindən lazım olan hər bir tibbi yardım yüksək səviyyədə göstərilib, eləcə də şəxsi heyət arasında xəstəliklərin yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə mütəmadi olaraq profilaktik tədbirlər həyata keçirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_ea592c31f84fc735df14cea5c_o.jpg
According to the approved training plan, training-methodological sessions on the results of 2022 were held at the Main Clinical Hospital of the Ministry of Defense.
Detailed reports on the medical activities carried out in the Azerbaijan Army this year were heard at the sessions held with the participation of the chiefs of medical services of the types of troops, commanders and chiefs of medical military units and institutions.
It was emphasized that during 2022, in all military medical institutions, qualified medical workers provided the necessary medical care to servicemen at a high level and regularly carried out preventive measures to avoid the spread of diseases among the military personnel.