https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_ea592c31f84fc735df14cea5c_o.jpg
Təsdiq edilmiş hazırlıq planına əsasən Müdafiə Nazirliyinin Baş Klinik Hospitalında 2022-ci ilin yekununa həsr olunmuş təlim-metodiki toplanış keçirilib.
Qoşun növü tibb xidməti rəisləri, eləcə də tibbi hərbi hissə, müəssisələrin komandir və rəislərinin iştirak etdiyi toplanışda cari ildə Azərbaycan Ordusunda tibb sahəsində görülən işlər barədə ətraflı məruzələr dinlənilib.
Qeyd olunub ki, 2022-ci il ərzində bütün hərbi tibb müəssisələrində hərbi qulluqçulara ixtisaslı tibb işçiləri tərəfindən lazım olan hər bir tibbi yardım yüksək səviyyədə göstərilib, eləcə də şəxsi heyət arasında xəstəliklərin yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə mütəmadi olaraq profilaktik tədbirlər həyata keçirilib.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_ea592c31f84fc735df14cea5c_o.jpg
Согласно утвержденному плану подготовки, в Главном клиническом госпитале Министерства обороны состоялись учебно-методические сборы по итогам 2022 года.
На сборах с участием начальников медицинских служб видов войск, командиров и начальников медицинских воинских частей и учреждений были заслушаны подробные доклады о медицинской деятельности, проделанной в Азербайджанской Армии в нынешнем году.
Было отмечено, что в течение 2022 года во всех военно-медицинских учреждениях квалифицированными медицинскими работниками на высоком уровне была оказана необходимая медицинская помощь военнослужащим, регулярно проводились профилактические мероприятия в целях предотвращения распространения заболеваний среди личного состава.