https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_7e0ea08190bb02a3519106404_o.jpg
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamı iləs təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikasının milli təhlükəsizlik konsepsiyası"na əsasən 2023-cü ildə terrorçuluq və ekstremizmin bütün təzahürlərinin qarşısının alınması sahəsində Müdafiə Nazirliyi ilə Respublika Hərbi Prokurorluğu arasında birgə tədbirlər planı imzalanıb.
Bundan başqa cari il ərzində Azərbaycan Ordusunda hüquq qaydasının və hərbi intizamın möhkəmləndirilməsi, cinayət hadisələrinin qarşısının alınması sahəsində də hər iki qurum arasında birgə tədbirlər planı imzalanıb.
Plana əsasən müxtəlif kateqoriyalı hərbi qulluqçularla keçirilməsi nəzərdə tutulan tədbirlərin icra vaxtı, keçirilmə yeri və məsul şəxslər müəyyən edilib.
2023-cü il ərzində Müdafiə Nazirliyinin tabeliyindəki qoşun (qüvvə) növü, birlik, birləşmə və hərbi hissələrdə, həmçinin xüsusi təyinatlı təhsil müəssisələrində təşkil olunacaq görüşlərdə şəxsi heyətin hüquqi biliklərinin artırılması, nizam-intizamın və hüquq qaydalarının möhkəmləndirilməsi, mövcud problemlərin aradan qaldırılması istiqamətində müəyyən olunmuş tədbirlər və digər fəaliyyətlərin həyata keçirilməsi planlaşdırlır.

A Joint Action Plan was signed between the Ministry of Defense and the Military Prosecutor's Office of the Republic of Azerbaijan A Joint Action Plan was signed between the Ministry of Defense and the Military Prosecutor's Office of the Republic of Azerbaijan
In accordance with the "National Security Concept of the Republic of Azerbaijan", approved by the relevant Order of the President of the Republic of Azerbaijan, a Joint Action Plan for 2023 in the field of suppressing all manifestations of terrorism and extremism was signed between the Ministry of Defense and the Military Prosecutor's Office of the Republic of Azerbaijan.
Moreover, a Joint Action Plan was signed between the two structures in the field of strengthening the rule of law and military discipline, as well as preventing crimes in the Azerbaijan Army during the current year.
According to the plan, the time and place, as well as the responsible persons for events to be held with servicemen have been determined.
At the meetings to be organized during 2023 in the types of troops (forces), Army Corps, formations, and military units, including special educational institutions of the Defense Ministry, it is planned to carry out relevant activities aimed at improving the legal knowledge of military personnel, strengthening discipline and law, as well as eliminating existing problems.