https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_a06afbe83b285ae5c77022d42_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Asiya Parlament Assambleyasının 13-cü plenar sessiyasında iştirak etmək üçün yanvarın 8-də Türkiyə Respublikasının Antalya şəhərinə səfər edəcək.
Nümayəndə heyətinin tərkibinə parlamentin Mədəniyyət komitəsinin sədri Qənirə Paşayeva, deputatlardan İlham Məmmədov, Anar Məmmədov, Aydın Hüseynov, Milli Məclis Aparatının rəhbəri Fərid Hacıyev və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Nümayəndə heyətimiz Asiya Parlament Assambleyasının (APA) 13-cü plenar sessiyasının gündəliyinə daxil olan məsələlərin müzakirəsində iştirak edəcək, Azərbaycan tərəfinin mövqeyini bildirəcək.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədrinin tədbirdə iştirak edəcək nümayəndə heyətlərinin başçıları ilə bir sıra görüşləri nəzərdə tutulub.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_a06afbe83b285ae5c77022d42_o.jpg
Parliamentary delegation to be led by Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova are leaving for Antalya in the Republic of Türkiye on 8 January in order to take part in the 13th plenary session of the Asian Parliamentary Assembly.
Chair of the Culture Committee Ganira Pashayeva, the MPs Ilham Mammadov, Anar Mammadov and Aydin Huseynov as well as Chief of the Milli Majlis Staff Farid Hajiyev will be in the delegation, amongst others.
They are to take part in deliberations upon the agenda of the 13th APA plenum making Azerbaijan’s mark accordingly.
The itinerary of the visit also includes a number of conversations of the Milli Majlis leader with heads of the other delegations to assemble in Antalya for the APA plenum.