https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_a06afbe83b285ae5c77022d42_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Asiya Parlament Assambleyasının 13-cü plenar sessiyasında iştirak etmək üçün yanvarın 8-də Türkiyə Respublikasının Antalya şəhərinə səfər edəcək.
Nümayəndə heyətinin tərkibinə parlamentin Mədəniyyət komitəsinin sədri Qənirə Paşayeva, deputatlardan İlham Məmmədov, Anar Məmmədov, Aydın Hüseynov, Milli Məclis Aparatının rəhbəri Fərid Hacıyev və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Nümayəndə heyətimiz Asiya Parlament Assambleyasının (APA) 13-cü plenar sessiyasının gündəliyinə daxil olan məsələlərin müzakirəsində iştirak edəcək, Azərbaycan tərəfinin mövqeyini bildirəcək.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədrinin tədbirdə iştirak edəcək nümayəndə heyətlərinin başçıları ilə bir sıra görüşləri nəzərdə tutulub.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_a06afbe83b285ae5c77022d42_o.jpg
Возглавляемая председателем Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой парламентская делегация 8-го января отправится в город Анталью в Турецкой Республике для участия в 13-й пленарной сессии Азиатской Парламентской Ассамблеи.
Делегация включает в себя, кроме всех прочих, председателя Комитета культуры Ганиру Пашаеву, депутатов Ильхама Мамедова, Анара Мамедова и Айдына Гусейнова, а также главу Аппарата Милли Меджлиса Фарида Гаджиева.
Намечено их участие в обсуждениях пунктов повестки 13-го пленума АПА, при том, что будут обозначены соответствующая позиция Азербайджана.
Кроме того, в рамках визита предусмотрен ряд встреч лидера Милли Меджлиса с руководителями иных делегаций, которые соберутся в Анталье для пленума АПА.