https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_e17f400458e909adee03dcfa5_o.jpg
Uçuş proqramının inkişafı çərçivəsində 2023-cü ilin mart ayında “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkəti Bakı şəhərindən Qazaxıstanın ən böyük şəhərinə - Almatıya uçuşlar yerinə yetirməyə başlayacaq.
Belə ki, 17 martdan etibarən AZAL həftədə iki reys tezliyi ilə - çərşənbə axşamı və cümə günləri Bakı-Almatı-Bakı marşrutu üzrə reyslər yerinə yetirməyi nəzərdə tutur.
Uçuş cədvəli ilə tam şəkildə aviaşirkətin rəsmi saytında - www.azal.az tanış ola bilərsiniz. Reyslərə aviabiletləri “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkətinin saytında, mobil tətbiqdə, həmçinin aviaşirkətin akkreditə olunmuş agentliklərində əldə etmək mümkündür.
Reyslərə yalnız COVID-19 pandemiyası səbəbindən tətbiq edilən qüvvədə olan məhdudiyyətlər şəraitində uçuşuna icazə verilən sərnişin kateqoriyası qəbul ediləcəkdir.
Qazaxıstana səyahət edən Azərbaycan vətəndaşları bu ölkəyə giriş qaydaları ilə aşağıdakı keçid vasitəsilə tanış ola bilərlər: https://www.azal.az/az/information/covid-kazakhstan.
Azərbaycana giriş qaydaları ilə aşağıdakı keçid vasitəsilə tanış olmaq mümkündür:
https://www.azal.az/az/information/covid-azerbaijan.
Qeyd edək ki, hal-hazırda AZAL QSC-nin tərkibinə daxil olan “Buta Airways” aviaşirkəti həftədə üç dəfə Bakı-Almatı-Bakı marşrutu üzrə uçuşlar yerinə yetirir.

https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_e17f400458e909adee03dcfa5_o.jpg
As part of the development of the flight program, “Azerbaijan Airlines” will start operating flights from Baku to Almaty, the largest city of Kazakhstan, in March 2023.
Thus, starting from 17 March, AZAL plans to launch Baku-Almaty-Baku flights with frequency of two flights per week, on Tuesdays and Fridays.
A full flight schedule is available on the official website of the Airline (www.azal.az). Tickets can be purchased on the website of “Azerbaijan Airlines”, via mobile app, as well as through the accredited agencies of the Airline.
Only those categories of passengers who are allowed to fly under the current restrictions imposed due to the COVID-19 pandemic will be accepted on the flights.
Citizens of Azerbaijan travelling to Kazakhstan can familiarize themselves with the rules for entering the country at the following link: https://www.azal.az/en/information/covid-kazakhstan.
Rules of entry to Azerbaijan can be found at the following link:
https://www.azal.az/en/information/covid-azerbaijan
It should be noted that “Buta Airways”, which is part of “AZAL” CJSC, currently operates flights on the Baku-Aktau-Baku route three times a week.