https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_e17f400458e909adee03dcfa5_o.jpg
Uçuş proqramının inkişafı çərçivəsində 2023-cü ilin mart ayında “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkəti Bakı şəhərindən Qazaxıstanın ən böyük şəhərinə - Almatıya uçuşlar yerinə yetirməyə başlayacaq.
Belə ki, 17 martdan etibarən AZAL həftədə iki reys tezliyi ilə - çərşənbə axşamı və cümə günləri Bakı-Almatı-Bakı marşrutu üzrə reyslər yerinə yetirməyi nəzərdə tutur.
Uçuş cədvəli ilə tam şəkildə aviaşirkətin rəsmi saytında - www.azal.az tanış ola bilərsiniz. Reyslərə aviabiletləri “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkətinin saytında, mobil tətbiqdə, həmçinin aviaşirkətin akkreditə olunmuş agentliklərində əldə etmək mümkündür.
Reyslərə yalnız COVID-19 pandemiyası səbəbindən tətbiq edilən qüvvədə olan məhdudiyyətlər şəraitində uçuşuna icazə verilən sərnişin kateqoriyası qəbul ediləcəkdir.
Qazaxıstana səyahət edən Azərbaycan vətəndaşları bu ölkəyə giriş qaydaları ilə aşağıdakı keçid vasitəsilə tanış ola bilərlər: https://www.azal.az/az/information/covid-kazakhstan.
Azərbaycana giriş qaydaları ilə aşağıdakı keçid vasitəsilə tanış olmaq mümkündür:
https://www.azal.az/az/information/covid-azerbaijan.
Qeyd edək ki, hal-hazırda AZAL QSC-nin tərkibinə daxil olan “Buta Airways” aviaşirkəti həftədə üç dəfə Bakı-Almatı-Bakı marşrutu üzrə uçuşlar yerinə yetirir.

AZAL в марте запускает рейсы по маршруту Баку-Алматы-Баку AZAL в марте запускает рейсы по маршруту Баку-Алматы-Баку
В рамках развития полетной программы в марте 2023 года авиакомпания «Азербайджанские Авиалинии» начнет выполнять полеты из Баку в крупнейший город Казахстана – Алматы.
Так, с 17 марта AZAL планирует начать осуществление рейсов по маршруту Баку-Алматы-Баку с частотой два рейса в неделю - по вторникам и пятницам.
Полное расписание рейсов доступно на официальном сайте авиакомпании - www.azal.az. Приобрести авиабилеты на рейсы можно на сайте «Азербайджанских Авиалиний», через мобильное приложение, а также в аккредитованных агентствах авиакомпании.
С правилами въезда в Азербайджан можно ознакомиться по ссылке:
https://www.azal.az/ru/information/covid-azerbaijan.
Отметим, что в настоящее время авиакомпания Buta Airways, входящая в состав ЗАО AZAL, выполняет полеты по маршруту Баку-Актау-Баку три раза в неделю.