https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_0706acade8167f548eeee5c28_o.jpg
Fevralın 1-də Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovla İsrail Dövlətinin müdafiə naziri Yoav Qallantın təşəbbüsü ilə telefon danışığı olub.
Azərbaycan-İsrail əlaqələrinin dostluq və qarşılıqlı etimada əsaslandığını vurğulayan Y.Qallant ölkələrimiz arasında mövcud münasibətlərdən məmnunluğunu ifadə edib.
General-polkovnik Z.Həsənov Y.Qallantı İsrail Dövlətinin müdafiə naziri təyin olunması münasibətilə təbrik edərək ölkələrimiz arasında hərbi sahədə əməkdaşlığın genişlənəcəyinə əminliyini bildirib.
Danışıq zamanı tərəflər regional təhlükəsizlik məsələlərini, eləcə də ölkələrimiz arasında hərbi-texniki əməkdaşlığın perspektivlərini müzakirə ediblər.

Состоялся телефонный разговор между министрами обороны Азербайджана и Израиля Состоялся телефонный разговор между министрами обороны Азербайджана и Израиля
1 февраля по инициативе израильской стороны состоялся телефонный разговор между министром обороны Азербайджанской Республики генерал-полковником Закиром Гасановым и министром обороны Израиля Йоавом Галантом.
Отметив, что азербайджано-израильские отношения основаны на дружбе и взаимном доверии, Й.Галант выразил удовлетворение сложившимся двусторонним сотрудничеством.
Генерал-полковник З.Гасанов поздравил Й.Галанта с назначением на должность министра обороны Израиля и выразил уверенность в расширении двустороннего сотрудничества в военной сфере.
В ходе телефонного разговора стороны обсудили вопросы региональной безопасности и перспективы военно-технического сотрудничества.