Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Aparatı hüquqşünas ixtisası üzrə vakant vəzifələrə dövlət qulluğuna qəbul ilə əlaqədar müsabiqə elan edir. Müsabiqə iki mərhələdən – yazılı imtahan və müsahibədən ibarət olacaqdır.
Müsabiqənin yazılı imtahan mərhələsində iddiaçıların nəzəri bilikləri və Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə bələdliyi yoxlanılacaqdır.
Müsahibə mərhələsində namizədlərin hüquq sahələrinə, o cümlədən konstitusiya, cinayət, inzibati, mülki, vergi, maliyyə, əmək və sosial təminat hüququna aid bilik səviyyəsi, hüquq normalarının mənasını aydınlaşdırmaq və fikirlərini səlis ifadə etmək bacarığı, məntiqi nəticələr çıxarmaq qabiliyyəti, ümumi dünyagörüşü müəyyən olunacaqdır.
Maraqlanan şəxslər öz tərcümeyi-hallarını office@meclis.gov.az elektron poçt ünvanına göndərə bilərlər. Sənəd qəbulu 2023-cü il martın 3-dək davam edəcək. Normayaratma fəaliyyəti sahəsində təcrübəsi olan şəxslərə müsabiqədə üstünlük veriləcəkdir.

The Staff of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan is announcing a contest to fill the Civil Service vacancies in the legal profession. The contest will be conducted in two steps: a written examination and an interview.
The written examination concerns candidates’ theoretical knowledgeability and familiarity with the legislation of the Republic of Azerbaijan.
The purpose of the interview is to determine the degree of candidates’ command of law, including its constitutional, criminal, administrative, civil, tax, financial, labour and social security fields. Also at this stage, candidates will be tested for general outlook and their abilities to explain the meaning of legal standards, express themselves freely and draw logical conclusions.
CVs should be submitted this e-mail address: office@meclis.gov.az. Paperwork will be accepted until 3 March 2023. The competitive preference will rest with those experienced in standard-setting.