Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Aparatı hüquqşünas ixtisası üzrə vakant vəzifələrə dövlət qulluğuna qəbul ilə əlaqədar müsabiqə elan edir. Müsabiqə iki mərhələdən – yazılı imtahan və müsahibədən ibarət olacaqdır.
Müsabiqənin yazılı imtahan mərhələsində iddiaçıların nəzəri bilikləri və Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə bələdliyi yoxlanılacaqdır.
Müsahibə mərhələsində namizədlərin hüquq sahələrinə, o cümlədən konstitusiya, cinayət, inzibati, mülki, vergi, maliyyə, əmək və sosial təminat hüququna aid bilik səviyyəsi, hüquq normalarının mənasını aydınlaşdırmaq və fikirlərini səlis ifadə etmək bacarığı, məntiqi nəticələr çıxarmaq qabiliyyəti, ümumi dünyagörüşü müəyyən olunacaqdır.
Maraqlanan şəxslər öz tərcümeyi-hallarını office@meclis.gov.az elektron poçt ünvanına göndərə bilərlər. Sənəd qəbulu 2023-cü il martın 3-dək davam edəcək. Normayaratma fəaliyyəti sahəsində təcrübəsi olan şəxslərə müsabiqədə üstünlük veriləcəkdir.

Аппарат Милли Меджлиса Азербайджанской Республики объявляет конкурс для приема на вакантные должности Государственной службы по специальности юрист. Конкурс проводится в два этапа – письменный экзамен и собеседование.
На этапе письменного экзамена конкурса будут проверяться теоретические знания кандидатов и знание законодательства Азербайджанской Республики.
На этапе собеседования будет определяться уровень знаний кандидатов в области права, в том числе конституционного, уголовного, административного, гражданского, налогового, финансового, трудового права и права социального обеспечения, а также общее мировоззрение, умение разъяснять смысл правовых норм, свободно излагать свои мысли и выводить логические заключения.
Заинтересованные лица могут отправить свои резюме по электронному адресу office@meclis.gov.az. Прием документов продлится до 3 марта 2023 года. Предпочтение в конкурсе будет отдано лицам, имеющим опыт в сфере нормотворческой деятельности.