https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_f71a81841aa0cf152e0c83815_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyinin təşkilatçılığı və Medianın İnkişafı Agentliyinin (MEDİA) dəstəyi ilə Şəxsi Heyət Baş İdarəsində “Media savadlılığı” mövzusunda seminar keçirilib.
Əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda canlarını fəda edən şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Müdafiə nazirinin müvafiq qərarı ilə təsdiq edilmiş nazirliyin Kommunikasiya Strategiyasının icrasına dair "İşçi qrup"unun üzvləri, eləcə də Azərbaycan Ordusunun mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə məsul şəxslərinin iştirak etdiyi tədbirdə MEDİA nümayəndələri tərəfindən brifinq təqdim olunub. Kütləvi informasiyanın məzmunu, ötürülməsi və istehlakı üzrə biliyə sahib olma, tənqidi dəyərləndirmə, müxtəlif kontekstlərdə istifadə və təhlil qabiliyyəti barədə müzakirələr edilib.
Tədbirdə Müdafiə Nazirliyinin Kommunikasiya Strategiyasının icrası, o cümlədən mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr sahəsində görülən işlər, informasiya və rəqəmsal media savadlılığının artırılmasına dair ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_f71a81841aa0cf152e0c83815_o.jpg
При организационной поддержке Министерства обороны Азербайджанской Республики и Агентства по развитию медиа (MEDİA) в Главном управлении по личному составу был проведен семинар на тему медиаграмотности.
Сначала минутой молчания была почтена память Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь во имя территориальной целостности нашей страны.
На мероприятии с участием членов «Рабочей группы» по реализации Коммуникационной стратегии Министерства, утвержденной соответствующим приказом министра обороны, представителей Азербайджанской Армии, ответственных за связи с прессой и общественностью, сотрудниками MEDİA был представлен брифинг.
Были проведены дискуссии на такие темы, как содержание, передача и использование массовой информации, критический подход к ней, употребление в различных контекстах и аналитические способности.
На мероприятии состоялся обстоятельный обмен мнениями о реализации Коммуникационной стратегии Министерства обороны, в том числе о проделанной работе в области СМИ и связей с общественностью, повышении информационной и цифровой медиаграмотности.