Mühəndis təminatı üzrə tədbirlər davam etdirilir - VİDEO
Mühəndis təminatı üzrə tədbirlər davam etdirilir - VİDEO Mühəndis təminatı üzrə tədbirlər davam etdirilir - VİDEO
Azərbaycan Ordusunun çətin relyefli və dağlıq ərazilərdə dislokasiya olunan hərbi hissələrində istənilən hava şəraitində xidməti-döyüş fəaliyyətinin təşkili məqsədilə zəruri tədbirlər davam etdirilir.
Mühəndis Qoşunlarının digər dövlət qurumları ilə qarşılıqlı fəaliyyəti nəticəsində təxliyə yollarının daim işlək vəziyyətdə saxlanılması, avtomobil və döyüş texnikası kalonlarının təhlükəsiz və fasiləsiz hərəkətinin təmin edilməsi məqsədilə cari ilin fevral ayının 1-dən bugünədək Kəlbəcər, Laçın və Daşkəsən rayonları istiqamətində ümumilikdə 2780 km-dən çox yol qar örtüyündən təmizlənib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_9005a7570f5e14357a08382d3_o.jpg
In the military units of the Azerbaijan Army deployed in difficult terrain and mountainous areas, necessary measures are being taken to organize service-combat activities in all weather conditions.
As a result of the interaction of the Engineering Troops with other government agencies, from February 1 to date of the current year a total of 2780 km roads have been cleared of snow in the direction of Kalbajar, Lachin and Dashkasan regions to maintain the evacuation roads in constant working condition, to ensure the safe and uninterrupted movement of military vehicle convoys.