Mühəndis təminatı üzrə tədbirlər davam etdirilir - VİDEO
Mühəndis təminatı üzrə tədbirlər davam etdirilir - VİDEO Mühəndis təminatı üzrə tədbirlər davam etdirilir - VİDEO
Azərbaycan Ordusunun çətin relyefli və dağlıq ərazilərdə dislokasiya olunan hərbi hissələrində istənilən hava şəraitində xidməti-döyüş fəaliyyətinin təşkili məqsədilə zəruri tədbirlər davam etdirilir.
Mühəndis Qoşunlarının digər dövlət qurumları ilə qarşılıqlı fəaliyyəti nəticəsində təxliyə yollarının daim işlək vəziyyətdə saxlanılması, avtomobil və döyüş texnikası kalonlarının təhlükəsiz və fasiləsiz hərəkətinin təmin edilməsi məqsədilə cari ilin fevral ayının 1-dən bugünədək Kəlbəcər, Laçın və Daşkəsən rayonları istiqamətində ümumilikdə 2780 km-dən çox yol qar örtüyündən təmizlənib.

https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_9005a7570f5e14357a08382d3_o.jpg
Продолжается реализация надлежащих мер в целях организации служебно-боевой деятельности в воинских частях Азербайджанской Армии, дислоцированных в труднопроходимой горной местности, в любых погодных условиях.
В целях поддержания путей эвакуации в исправном состоянии, обеспечения безопасного и бесперебойного движения автомобилей и колонн боевой техники, с 1 по февраля по сегодняшний день текущего года при взаимодействии инженерных войск с соответствующими государственными структурами от снежного покрова было очищено, в целом, более 2780 км дорог в Кяльбаджарском, Лачинском и Дашкесанском направлениях.