https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_d1f4bfc71c305da03aa24d9e9_o.jpg
Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçuları və onların ailə üzvləri Türkiyədə baş vermiş zəlzələdən zərərçəkənlərə dəstək məqsədilə Müdafiə Nazirliyinin müvafiq hərbi hissələrində yaradılmış toplama məntəqələrinə yardım gətirməyə davam edirlər.
Könüllü şəkildə gətirilən növbəti geyim, ərzaq məhsulları və digər zəruri əşyalar təyin olunmuş məntəqələrdə toplanıb, çeşidlənərək bağlamalara yığıldıqdan sonra yük avtomobili vasitəsilə Türkiyəyə yola salınıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin göstərişinə əsasən qardaş ölkəyə yardım tədbirləri davam edir.

https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_d1f4bfc71c305da03aa24d9e9_o.jpg
Servicemen of the Azerbaijani Army and their family members continue to deliver aid to the collection points established in the relevant military units of the Azerbaijan Defense Ministry in order to provide aid to victims of the earthquake in Türkiye.
The next voluntarily brought clothing, food products and other necessary items were collected at designated points, sorted and packed into parcels, and then sent to Türkiye by truck.
It should be noted that aid measures to the fraternal country are being continued in accordance with the instructions of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev.