https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_486f36986a32e878448513f6c_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin göstərişinə əsasən Azərbaycan Ordusunda aparılan islahatlar çərçivəsində şəxsi heyətin sosial-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, eləcə də bölmələrin döyüş hazırlığının yüksəldilməsi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər davam etdirilir.
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti azad edilmiş ərazilərdə dislokasiya olunan hərbi hissələrin xidməti-döyüş fəaliyyətini yoxlayıb.
Müdafiə naziri döyüş mövqelərinə gələrək əməliyyat şəraiti ilə bağlı məruzələri dinləyib. Qeyd olunub ki, müasir texniki avadanlıqla təchiz olunmuş mövqelərdə qarşı tərəfin bütün fəaliyyətləri fasiləsiz müşahidə edilir.
Şəxsi heyətlə görüşən nazir onların döyüş ruhu və mənəvi-psixoloji hazırlığını yüksək qiymətləndirib. Döyüş növbətçiliyinin daha keyfiyyətli təşkili və aparılması, şəxsi heyətin sayıqlığının artırılması ilə bağlı komandanlıq qarşısında konkret tapşırıqlar qoyub.
Sonra general-polkovnik Z.Həsənov şəxsi heyətlə birgə çay süfrəsi arxasında söhbət edib, onların qayğıları ilə maraqlanıb.
Müdafiə Nazirliyinin rəhbər heyəti daha sonra növbəti hərbi hissəyə gələrək burada yaradılan şəraitlə tanış olub.
Bildirilib ki, Ali Baş Komandanın diqqət və qayğısı nəticəsində hərbi hissələrin döyüş qabiliyyətinin yüksək səviyyədə saxlanılması üçün burada zəruri infrastruktur yaradılıb.
Hərbi hissədə yaradılan şəraitlə tanış olduqdan sonra general-polkovnik Z.Həsənov şəxsi heyətlə birgə nahar edib.
Sonda müdafiə naziri Ali Baş Komandanın tapşırığına əsasən hərbi qulluqçuların döyüş hazırlığının yüksək səviyyədə saxlanılması, eləcə də sosial-məişət şəraitinin daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində aidiyyəti şəxslərə müvafiq göstərişlər verib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_486f36986a32e878448513f6c_o.jpg
По указанию Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева, в рамках реформ, проводимых в Азербайджанской Армии, продолжается реализация мер по улучшению социально-бытовых условий личного состава и повышению боеготовности подразделений.
Министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов и руководящий состав министерства проверили служебно-боевую деятельность воинских частей, дислоцированных на освобожденных территориях.
Прибыв на боевые позиции, министр обороны заслушал доклады об оперативной обстановке. Было отмечено, что на позициях, оснащенных современным техническим оборудованием, непрерывно отслеживаются все действия противника.
На встрече с личным составом министр высоко оценил боевой дух и морально-психологическую готовность военнослужащих. Перед командованием были поставлены конкретные задачи по более качественной организации и несению боевого дежурства, а также повышению бдительности личного состава.
Пообщавшись с личным составом за чаепитием, генерал-полковник З.Гасанов поинтересовался нуждами военнослужащих.
Затем руководящий состав Министерства обороны посетил другую воинскую часть и ознакомился с созданными в ней условиями.
Было отмечено, что благодаря вниманию и заботе Верховного Главнокомандующего здесь создана вся необходимая инфраструктура для поддержания боеспособности воинских частей на высоком уровне.
После ознакомления с условиями, созданными в воинской части, генерал-полковник З.Гасанов пообедал с личным составом.
В заключение министр обороны в соответствии с поручением Верховного Главнокомандующего дал указания о поддержании высокого уровня боевой готовности и улучшении социально-бытовых условий военнослужащих.