https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_5c056c3f2894a45e2cd7995ad_o.jpg
Azərbaycan Ordusunun hərbi tibb personalı Kahramanmaraşda baş vermiş zəlzələ nəticəsində xəsarət alanlara tibbi yardım göstərməyə davam edir.
Hərbi həkimlərimiz Türkiyə Səhiyyə Nazirliyinin və Türkiyə Silahlı Qüvvələrinin nümayəndələri ilə qarşılıqlı əlaqədə fəaliyyət göstərir.
Növbəti 36 cərrahi əməliyyatı uğurla icra edən tibb personalı, eyni zamanda xəsarət alan 223 nəfərə də ambulator yardım göstərib.
Bu günədək ümumilikdə Azərbaycan Ordusunun təcrübəli tibb personalı tərəfindən 61 cərrahi əməliyyat icra olunub, 419 nəfər isə müayinə edilib və onlara ambulator yardım göstərilib.
Qardaş ölkədə fəaliyyəti yüksək qiymətləndirilən təcrübəli hərbi tibb personalımıza xatirə hədiyyəsi təqdim edilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin göstərişinə əsasən Azərbaycan Ordusunun 20 nəfərlik hərbi tibb personalı Türkiyəyə ezam olunaraq qardaş ölkədə zəlzələdən xəsarət alanlara tibbi yardım göstərir.

https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_5c056c3f2894a45e2cd7995ad_o.jpg
Военный медицинский персонал Азербайджанской Армии продолжает оказывать медицинскую помощь пострадавшим от землетрясения в Кахраманмараше.
Наши военные врачи работают во взаимодействии с представителями Министерства здравоохранения и Вооруженных сил Турции.
Медицинским персоналом Азербайджанской Армии было проведено еще 36 хирургических операций, оказана амбулаторная помощь 223 пострадавшим от землетрясения.
В целом, на сегодняшний день опытным медицинским персоналом Азербайджанской Армии выполнена 61 хирургическая операция, проведены обследования и оказана амбулаторная помощь 419 пострадавшим.
Нашему опытному военному медицинскому персоналу, деятельность которого удостоена высокой оценки в братской стране, был вручен памятный подарок.
Отметим, что военный медицинский персонал Азербайджанской Армии в составе 20 человек, командированный в Турцию по указанию Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева, продолжает оказывать медицинскую помощь пострадавшим от землетрясения в братской стране.