https://innews.az/uploads/news/2022-04/_innews_ea4dea0d20254915eba68b563_o.jpg
7 aprel 2022-ci il tarixində Qazaxıstanın Azərbaycandakı Səfiri S.Abdıkarimovun Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzinin İdarə Heyətinin Sədri F.Şəfiyevlə görüş baş tutub.
Keçirilən danışıqlar əsnasında iki ölkənin görkəmli ekspertlətin və analitik mərkəzlərin nümayəndələrin üzvü olacağı Qazaxıstan-Azərbaycan Ekspert Şurasının yaradılması razılığı əldə olunub.
Tərəflər həmçinin Qazaxıstanla Azərbaycan arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 30 illiyi ilə əlaqədar birgə tədbirlərin keçirilməsini razılaşdırıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-04/_innews_ea4dea0d20254915eba68b563_o.jpg
7 апреля 2022 г. состоялась встреча Посла Казахстана в Азербайджане С.Абдыкаримова с Председателем правления Центра анализа международных отношений Ф.Шафиевым.
В ходе состоявшихся переговоров достигнута договорённость о создании казахстанско-азербайджанского Экспертного совета, куда войдут видные эксперты и представители аналитических центров двух стран.
Стороны договорились также провести совместные мероприятия по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Казахстаном и Азербайджаном.