https://innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_f2da4145efecc641bab527d19_o.jpg
VTB (Azərbaycan) 19 apreldən nağd kredit və yenidən maliyyəşdirmə üzrə faiz dərəcələrini 3.01 faiz bəndi aşağı salır. Nağd kredit üzrə minimal illik faiz dərəcəsi 10.99% təşkil edəcək. Bankın ölkədə nağd pul kredit portfeli birinci rübdə 2% artaraq 71,4 milyon manat təşkil edib.
VTB (Azərbaycan)-da 300 manatdan 40 000 manatadək nağd pul krediti komissiyasız və zaminsiz 6 aydan 5 ilədək müddətə verilir. Yenidən maliyyələşdirmə proqramı çərçivəsində siz digər banklardan bir neçə daha bahalı krediti birləşdirə, həmçinin istənilən məqsəd üçün əlavə vəsait əldə edə bilərsiniz. Krediti almaq üçün yalnız şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etmək kifayətdir, gəliri və məşğulluğu təsdiq edən sənədlər, habelə zamin tələb olunmur. Endirimli təklif mayın sonuna kimi keçərlidir.
“Yay tətili mövsümü ərəfəsində nağd pul kreditləri bankın müştəriləri arasında daha çox tələbat qazanır. Bu dövrdə kreditləşmənin əsas məqsədləri istirahət, şəhərətrafı daşınmaz əmlakın tikintisi, təmir xərcləridir. İlin birinci rübündə VTB (Azərbaycan) əhaliyə 13 milyon manatdan artıq 1,4 mindən çox kredit verib və onlara tələbat artmaqda davam edir. Bu gün məhsul daxilində tariflərimiz bazar çərçivəsindədir, eyni zamanda biz müştərilərin həddindən artıq kredit yüklənməsinin qarşısını almaq üçün onların borc yükünü izləməyə davam edəcəyik”, - deyə VTB (Azərbaycanın) İdarə Heyətinin üzvü, Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeniy Borodin bildirib.

VTB (Azerbaijan) reduces by 3.01 p.p. rates on cash loans and refinancing. The minimum interest rate on them will be 10.99% per annum. The bank's cash loan portfolio in the country amounted to 71.4 million manats, having increased by 2% over the first quarter.
A cash loan is available in the amount of 300 to 40,000 AZN for a period of 6 to 60 months, there is no service fee. As part of the refinancing program, you can combine several loans from other banks into one and repay the debt on them, as well as receive additional funds. Clients can apply for a loan only by ID card, without a guarantor, as well as documents confirming the income and employment of the borrower. The discounted offer is valid until the end of May.
“Cash loans on the eve of the summer vacation season are becoming in demand among the bank's clients. The main purposes of lending during this period are the cost of recreation, construction of suburban real estate, repairs. In the first quarter of the year, VTB (Azerbaijan) provided the population with more than 1.4 thousand loans worth more than 13 million manats, and the demand for them continues to grow. Today, our rates within the product are at market values, while we will continue to monitor the debt burden of clients in order to prevent them from being overburdened,” said Evgeny Borodin, Member of the Management Board, Director of the Retail Business Development Department at VTB (Azerbaijan).