https://innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_bd8621d18e2c5d2b044911ce4_o.jpg
Yelo Bank, “ASAN xidmət”in birgə təşkilatçılığı və Qarabağ iqtisadi rayonuna daxil olan işğaldan azad edilmiş ərazilərdə (Şuşa rayonu istisna olmaqla) Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin dəstəyi ilə sosial aksiya keçirib. Ramazan bayramı münasibətilə Tərtərin Talış kəndi sakinlərinə bayram sovqatları paylanılıb. Qarabağ İqtisadi Rayonunda Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidmətinin dəstəyi ilə reallaşdırılan aksiyada işğaldan sonra ilk iftar süfrəsi açılıb. Məqsəd tarixi Azərbaycan torpağı olan ərazilərdə yenidən milli-mənəvi dəyərlərimizi bərpa etmək, öz dədə-baba torpaqlarına qayıtmış vətəndaşlarımıza bayram sevincini yaşatmaqdır.
Qeyd edək ki, rəşadətli ordumuz tərəfindən Talış kəndi 2020-ci il oktyabrın 3-də azad edilib. İndiyədək kəndə 90 nəfərdən çox olmaqla 20 ailə qayıdıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_bd8621d18e2c5d2b044911ce4_o.jpg
Yelo Bank совместно с "ASAN Xidmət", а также при поддержке специального представительства Президента Азербайджанской Республики на освобожденных территориях, входящих в Карабахский экономический район (за исключением района Шуша), провел социальную акцию.
В честь праздника Рамазан для жителей села Талыш Тертерского района был организован первый ифтар после освобождения от оккупации, а также были розданы праздничные подарки. Целью акции служило восстановление национально-духовных ценностей на исторических азербайджанских землях. Главное для организаторов являлось подарить радость праздника гражданам, вернувшимся на земли своих предков.
Отметим, что село Талыш было освобождено нашей героической армией 3 октября 2020 года. На сегодняшний день в село вернулось более 20 семей, состоящих из 90 человек.