https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_01a3431eb2b4d210b01887ed0_o.jpg
“Nar” ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi münasibətilə təşkil olunan “Baku Open 2023” beynəlxalq şahmat turnirinin rəsmi kommunikasiya tərəfdaşıdır. Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Şahmat Federasiyasının birgə təşkil etdiyi və 600-dən çox şahmatçının iştirak etdiyi turnir 3-12 may tarixlərində Bakı Kristal zalında baş tutacaq.
Ümumi mükafat fondu 55 min ABŞ dolları olan turnir 3 kateqoriyadan ibarət olan 9 tur üzrə isveçrə sistemi ilə oynanılacaq. Oyunları izləmək istəyən şahmat həvəskarları üçün giriş sərbəstdir.
“Baku Open 2023” Şahmat turnirinə dəstək “Nar”ın Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) strategiyasının təhsil istiqaməti çərçivəsində həyata keçirilir. Mobil operator KSM strategiyası çərçivəsində bir sıra davamlı layihələr gerçəkləşdirir. “Nar”ın sosial layihələri haqqında ətraflı məlumatı buradan əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_01a3431eb2b4d210b01887ed0_o.jpg
"Nar" является официальным коммуникационным партнером международного шахматного турнира "Baku Open 2023", организованного по случаю 100-летия со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева. В турнире, организованном совместно c Министерством молодежи и спорта и Азербайджанской шахматной федерацией, примут участие более 600 шахматистов. Спортивное мероприятие пройдет с 3 по 12 мая в Baku Crystal Hall.
Турнир с общим призовым фондом 55 000 долларов США будет проводиться по швейцарской системе в 9 туров, состоящих из 3 категорий. Вход для любителей шахмат, желающих посмотреть партии, бесплатный.
"Nar" поддерживает шахматный турнир "Baku Open 2023" в рамках образовательного направления стратегии корпоративной социальной ответственности (КСО) “Nar”. Мобильный оператор на постоянной основе реализует ряд проектов в рамках стратегии КСО. Подробную информацию о социальных проектах “Nar” можно получить здесь.