https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_3e03e6a1fb35892562546564b_o.jpg
Bakı, Azərbaycan - Regionun qadın liderliyinə həsr edilən ən böyük tədbirlərindən biri olan SHE Congress 17 may 2023-cü il tarixində JW Marriott Absheron Baku-da baş tutacaq.
2017-ci ildə fəaliyyətə başladığı ilk gündən SHE (Smart, Happy, Equal) Congress-in missiyası qadınların şəxsi və peşəkar inkişaflarına dəstək olmaq, həmçinin həyatın bütün sahələrində gender bərabərliyini təşviq etmək olub. Şəbəkələşmək, öyrənmək və təcrübə mübadiləsi üçün unikal platforma təqdim etməklə, SHE Congress Azərbaycanda və regionda qadın liderliyi sahəsində aparıcı qüvvəyə çevilib.
Qadınlar üçün hüquq və imkanların artırılmasına yönəlmiş məqsədyönlü sistemli dəstəyi ilə SHE Congress 5 nömrəli Dayanıqlı İnkişaf Məqsədinin (Sustainable Development Goals) - gender bərabərliyinin və bu siyahıya daxil edilən digər məqsədlərin əldə edilməsinə mühüm töhfə verir və dünyanın daha ədalətli və dayanıqlı olmasına kömək edir.
Builki tədbir “ÖZ HƏYATINA SAHİB OL” ("OWN YOUR LIFE") şüarı altında baş tutacaq. Qadınları öz potensiallarını tam reallaşdırmağa həvəsləndirmək üçün nəzərdə tutulmuş intensiv tədbir proqramına müxtəlif ölkələrdən və sahələrdən dəvət olunmuş görkəmli spikerlərin təqdimatları, panel müzakirələri və ən əsası, qarşılıqlı ünsiyyət daxildir. SHE Congress hər zaman qadınlara təhsil almağa, bizneslərini inkişaf etdirməyə, karyeralarını yüksəltməyə və şəxsi balanslarını tapmağa kömək edən ideyalar, alətlər və resurslar məcmusu kimi çıxış edib.
SHE Konqresinin təsisçisi, sahibkar Tatyana Mikayılova qeyd edir: 11 ildən artıqdır ki məşğul olduğum qadın liderliyinin inkişafı proqramlarında əsas ideya qadının seçim hüququ olması mövsuzuna köklənir. Bu istənilən sahəyə aiddir. Məhz Azərbaycan 1917-ci ildə müsəlman dünyasında qadınlara səsvermə hüququ verən ilk ölkə olub. Qadınların həyatın bütün sahələrində tam şəkildə iştirakı təkcə sosial ədalət məsələsi deyil, həm də ölkənin və regionun iqtisadi yüksəlişi və davamlı inkişafı üçün zəruri şərtdir. SHE Congress-in məqsədi qadınlara təhsilin həyat boyu təmin etdiyi imkanları və şəxsi böyümə və inkişafa sərmayəni göstərməkdir".
SHE Congress qadın liderliyinin inkişafına dəstək verən təşkilatlarla əməkdaşlıq etməkdən qürur duyur. Məhz onların sayəsində tədbirdə iştirak ödənişsizdir və bu da maariflənməyi daha əlçatan etməyə imkan verir. SHE Congress-in uzunmüddətli tərəfdaşı olan KOBİA (İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi) qadın sahibkarlığının iqtisadiyyat üçün əhəmiyyətini açıq şəkildə nümayiş etdirir. Platinum tərəfdaş olan Yelo Bank, Mastercard kimi maliyyə sektoru tərəfdən dəstək göstərir. Azercell-in qızlar və qadınlar üçün dəstək proqramları mövcuddur və SHE ilə əməkdaşlıq böyük səyləri bir araya gətirən sinerjidir. Tədbirin tərəfdaşları Braun və Bosch gender bərabərliyinin dəstəklənməsinə yönəlmiş proqramlar sahəsində beynəlxalq liderlərdir, onlar üçün SHE Congress-ə dəstək Azərbaycanda və bütün regionda qadınlara dəstəyin ifadəsidir. Femmes Digitales daha çox qadına özlərini texnologiya sənayesi və dəqiq elmlərdə sübut etməyə kömək edir, Crimson Education isə dərin anlayış ilə həyatın istənilən mərhələsində təhsilin əhəmiyyəti və dəyəri haqda ideyanı təbliğ edir.
SHE Congress-in rəsmi media tərəfdaşları – “TREND”, “APA, “REPORT”, “1NEWS”, “FINANCETIME” agentlikləridir.
SHE Congress qadın liderliyinin gücünə inanan və qlobal şəkildə müsbət dəyişikliyə nail olmaq üçün qadın sərbəstliyinə dəstək verənlər üçündür. Qiymətli transformasiya təcrübəsinin bir hissəsi olmaq şansınızı qaçırmayın!

https://www.innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_3e03e6a1fb35892562546564b_o.jpg
Баку, Азербайджан - SHE Congress, одно из крупнейших в регионе мероприятий, посвященных женскому лидерству, пройдет 17 мая 2023 года в отеле JW Marriott Absheron Baku.
С момента запуска в 2017 году, миссия SHE (Smart, Happy, Equal) Congress – поддержка женщин в их личном и профессиональном развитии, а также продвижения гендерного равенства во всех жизненных сферах. Предоставляя платформу для нетворкинга, обучения и обмена опытом, SHE Congress стал ведущей силой в области женского лидерства в Азербайджане и регионе.
Своей целенаправленной системной поддержкой развития прав и возможностей для женщин и женского лидерства, SHE Congress делает существенный вклад в достижение Цели Устойчивого Развития (Sustainable Development Goals) №5 - гендерного равенства - и других ЦУР (SDGs), помогая миру стать более справедливым и устойчивым.
Конгресс этого года посвящен теме "ВЛАДЕЙ СВОЕЙ ЖИЗНЬЮ" ("OWN YOUR LIFE"). Интенсивная программа, направленная на мотивацию женщин реализовывать своей потенциал в полной мере, включает выступление выдающихся спикеров из разных индустрий и из различных стран, панельные дискуссии и, главное, общение друг с другом. Конресс SHE это всегда идеи, инструменты и ресурсы, которые помогают женщинам в образовании, развитии своего бизнеса, продвижении по карьерной лестнице и нахождении своего личного баланса.
Основатель SHE Congress, предприниматель Татьяна Микаилова отмечает: "Программы развития женского лидерства, которыми я занимаюсь более 11 лет, несут в себе основную идею того, что женщина должна иметь право выбора. Касательно любой сферы. Именно Азербайджан стал первой страной на мусульманского мира, которая предоставила женщинам право голоса в 1917 году. Полноценное участие женщин во всех сферах жизни - это не только вопрос социальной справедливости. Это необходимое условие для экономического роста и устойчивого развития страны и региона. Цель Конгресса SHE – показать женщинам возможности, которые дают образование на протяжении всей жизни и инвестиции в личностный рост и развитие."
SHE Congress гордится партнерством с организациями, которые поддерживают развитие женского лидерства. Благодаря им участие в мероприятии бесплатно, что дает возможность сделать знания более доступными. Многолетний партнер SHE Congress KOBİA (Агентство по развитию малого и среднего бизнеса при Министерстве экономики) ясно демонстрирует важность женского предпринимательства для экономики. Платиновый партнер Yelo Bank демонстрирует поддержку со стороны финансового сектора, как и Mastercard. У Azercell есть программы поддержки девушкек и женщин, для SHE сотрудничество с ними прекрасная синергия усилий. Партнеры мероприятия Braun и Bosch – международные лидеры в области программ, направленных на поддержку гендерного равенства, для них партнерство с SHE Сongress – выражение поддержки женщинам Азербайджана и всего региона, Femmes Digitales помогают большому количеству женщин найти себя в технологических индустриях и точных науках, а Crimson Education с глубоким пониманием распространяют идею важности и ценности образования на любом этапе жизни.
Официальными медиа партнерами SHE Congress стали агенства “TREND”, “APA”, “REPORT”, “1NEWS”, “FINANCETIME”.
SHE Congress – это мероприятие для тех, верит в силу женского лидерства и обеспечивает поддержку эмансипации женщин для достижения глобальных позитивных изменений. Не упустите свой шанс стать частью ценного трансформационного опыта!