https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_968bca41845a4ec37347e40e6_o.jpg
Mastercard-ın Azərbaycan üzrə nümayəndəliyinə rəhbərlik etmiş Emil Zeynalov rəsmi olaraq Mastercard-ın Azərbaycan üzrə Ölkə Meneceri kimi yeni vəzifəsinin icrasına başlayacaq.
Emil Zeynalov 6 ildən artıqdır ki, Mastercard-la birlikdədir və Azərbaycanda biznesin inkişafı və əlaqələrin idarə olunmasında müstəsna rola sahibdir. Mastercard-ın Türkiyə və Azərbaycan üzrə Baş Direktoru Avşar Gürdal bildirib: "Uğurumuzda Emil Zeynalovun töhfələri əvəzolunmazdır. Onun bazarı dərindən anlaması və güclü liderlik bacarıqları böyüməmizə təkan verməklə yanaşı Azərbaycanda mövcudluğumuzu gücləndirməkdə də mühüm rol oynayıb. Onu yeni Mastercard Azərbaycan üzrə Ölkə Meneceri vəzifəsində görməyə çox şadıq və onunla komandamızın daha böyük nailiyyətlərə imza atacağından tam əminik”.
"Mastercard daima bazarda strateji liderliyə və davamlı inkişafa sadiqliyini nümayiş etdirir. Ümid edirəm ki, bu sahədə olan təcrübəm və biliklərim mənə Azərbaycanda innovasiyaların idarə edilməsi, güclü tərəfdaşlıq münasibətlərinin inkişafı və müstəsna ödəniş həllərinin tətbiqində şirkətin səylərinə rəhbərlik etməyə kömək edəcək”, - deyə öz növbəsində Emil Zeynalov qeyd edib.
Emil Zeynalov haqqında:
Emil Zeynalov öz karyerasına Rusiyada fəaliyyət göstərən Credit Europe Bankında başlayıb. Daha sonra o, Azərbaycanda yerli kommersiya banklarında müxtəlif vəzifələrdə çalışıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_968bca41845a4ec37347e40e6_o.jpg
Эмиль Зейналов, который ранее представлял Mastercard в Азербайджане, официально приступает к своей новой должности - Менеджер Mastercard по Азербайджану.
Эмиль Зейналов уже более 6 лет работает в компании Mastercard, где он сыграл ключевую роль в развитии бизнеса и управлении бизнес-отношениями в стране. По словам Авшара Гюрдала, генерального директора Mastercard по Турции и Азербайджану, "Вклад Эмиля Зейналова в наш успех нельзя переоценить. Его глубокое понимание рынка и сильные лидерские навыки сыграли ключевую роль в нашем росте и укреплении позиций в Азербайджане. Мы рады его новому назначению на должность менеджера Mastercard по Азербайджану и полностью уверены в его способности возглавить нашу команду и достичь еще больших успехов".
"Mastercard демонстрирует свое стремление к стратегическому лидерству и непрерывному росту на рынке. Я надеюсь, что мой опыт, и знание отрасли помогут мне претворять в жизнь инициативы нашей компании в области инноваций, развития крепких партнерских отношений и внедрение новых платежных решений в Азербайджане", - отметил Эмиль Зейналов.
Об Эмиле Зейналове:
Эмиль Зейналов начал свою карьеру в российском Credit Europe Bank. В дальнейшем он занимал различные должности в коммерческих банках Азербайджана.