Qazaxıstanın "FlyArystan" adlı aşağıbüdcəli aviaşirkəti artıq Bakı şəhərindən Astana şəhərinə birbaşa ilk reysini həyata keçirəcək.
innews.media xəbər verir ki, bu aviaşirkət 2018-ci ildə təsis edilmiş və Qazaxıstanın ilk loukoster aviaşirkəti olaraq tanınır.
Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunun direktor müavini Elnur Zülfüqarov, Azərbaycanla Qazaxıstan arasında sərnişin aviadaşımalarını dörd şirkətin həyata keçirdiyini bildirib. O, Azərbaycanın əsas hava limanının imkanları və üstünlükləri barədə danışaraq, dünyanın digər aviaşirkətlərini Bakıya birbaşa reyslər açmağa çağırıb.
Zülfüqarovun ifadələrinə görə, yeni aviareys ölkələr arasında iqtisadi, humanitar və ən əsası turizm sahəsində əlaqələrin daha da inkişafına töhfə verəcək.
Qazaxıstanın "FlyArystan" adlı aşağıbüdcəli aviaşirkəti həmçinin Aktaudan da Bakı şəhərinə birbaşa reyslər həyata keçirir. Bilet almaq üçün mobil tətbiq və ya aviaşirkətin rəsmi saytından istifadə etmək mümkündür.
Məlum olduğu kimi, Bakıdan uçan təyyarə Nursultan Nazarbayev Beynəlxalq Hava Limanına eniş edəcək. Uçuşun müddəti 3 saat 20 dəqiqə olacaq.

Авиакомпания "FlyArystan" из Казахстана начнет прямые рейсы из города Баку в город Астана.
innews.media сообщает, что "FlyArystan", основанная в 2018 году, является первой бюджетной авиакомпанией в Казахстане.
Заместитель директора международного аэропорта имени Гейдара Алиева Эльнур Зульфугаров заявил, что между Азербайджаном и Казахстаном действуют рейсы четырех компаний. Он также отметил возможности и преимущества основного аэропорта Азербайджана и призвал другие авиакомпании мира открывать прямые рейсы в Баку.
По его словам, открытие нового авиарейса станет дополнительным импульсом для развития экономических, гуманитарных и, прежде всего, туристических связей между странами.
Отмечается, что бюджетная авиакомпания "FlyArystan" из Казахстана также осуществляет прямые рейсы из города Актау в Баку. Билеты можно приобрести через мобильное приложение или на официальном сайте авиакомпании.
Отметим, что самолет, вылетающий из Баку, приземлится в Международном аэропорту Нурсултана Назарбаева в Астане. Продолжительность полета составит 3 часа 20 минут.