Qazaxıstanın "FlyArystan" adlı aşağıbüdcəli aviaşirkəti artıq Bakı şəhərindən Astana şəhərinə birbaşa ilk reysini həyata keçirəcək.
innews.media xəbər verir ki, bu aviaşirkət 2018-ci ildə təsis edilmiş və Qazaxıstanın ilk loukoster aviaşirkəti olaraq tanınır.
Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunun direktor müavini Elnur Zülfüqarov, Azərbaycanla Qazaxıstan arasında sərnişin aviadaşımalarını dörd şirkətin həyata keçirdiyini bildirib. O, Azərbaycanın əsas hava limanının imkanları və üstünlükləri barədə danışaraq, dünyanın digər aviaşirkətlərini Bakıya birbaşa reyslər açmağa çağırıb.
Zülfüqarovun ifadələrinə görə, yeni aviareys ölkələr arasında iqtisadi, humanitar və ən əsası turizm sahəsində əlaqələrin daha da inkişafına töhfə verəcək.
Qazaxıstanın "FlyArystan" adlı aşağıbüdcəli aviaşirkəti həmçinin Aktaudan da Bakı şəhərinə birbaşa reyslər həyata keçirir. Bilet almaq üçün mobil tətbiq və ya aviaşirkətin rəsmi saytından istifadə etmək mümkündür.
Məlum olduğu kimi, Bakıdan uçan təyyarə Nursultan Nazarbayev Beynəlxalq Hava Limanına eniş edəcək. Uçuşun müddəti 3 saat 20 dəqiqə olacaq.

The Kazakhstani airline "FlyArystan" will start direct flights from the city of Baku to the city of Astana. According to "Report," FlyArystan, founded in 2018, is the first budget airline in Kazakhstan.
Deputy Director of Heydar Aliyev International Airport, Elnur Zulfugarov, stated that there are currently flights operated by four companies between Azerbaijan and Kazakhstan. He also highlighted the opportunities and advantages of Azerbaijan's main airport and called on other airlines from around the world to open direct flights to Baku.
According to him, the opening of a new air route will serve as an additional stimulus for the development of economic, humanitarian, and primarily tourism relations between the countries.
It is noted that the budget airline "FlyArystan" from Kazakhstan also operates direct flights from the city of Aktau to Baku. Tickets can be purchased through the airline's mobile application or official website.
It should be mentioned that the aircraft departing from Baku will land at the Nursultan Nazarbayev International Airport in Astana. The flight duration will be 3 hours and 20 minutes.