https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_d1829c63e0452fedc84cb7684_o.jpg
İtaliya Respublikasında səfərdə olan Azərbaycan Hərbi Dəniz Qüvvələri (HDQ) komandanı vitse-admiral Sübhan Bəkirov iyunun 6-da bu ölkənin Hərbi Dəniz Qüvvələri komandanı admiral Enriko Kredendino ilə görüşüb.
Vitse-admiral S.Bəkirov italiyalı həmkarına Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun salamlarını çatdırıb, 8-ci “Seafuture 2023” Beynəlxalq Dəniz Müdafiəsi sərgisinə dəvətə görə minnətdarlığını bildirib.
Görüşdə hər iki ölkənin Hərbi Dəniz Qüvvələri arasında hərbi, hərbi təhsil və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf perspektivlərinə, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra məsələlərə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_d1829c63e0452fedc84cb7684_o.jpg
Находящийся с визитом в Италии командующий Военно-морскими силами Азербайджана вице-адмирал Субхан Бекиров 6 июня встретился с командующим Военно-морскими силами этой страны адмиралом Энрико Кредендино.
Вице-адмирал С.Бекиров передал итальянскому коллеге приветствия министра обороны Азербайджанской Республики генерал-полковника Закира Гасанова и выразил признательность за приглашение на 8-ю Международную выставку «Seafuture 2023».
На встрече состоялся подробный обмен мнениями о перспективах развития сотрудничества между ВМС Азербайджана и Италии в военной, военно-образовательной и в других областях, а также по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес.