https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_d1829c63e0452fedc84cb7684_o.jpg
İtaliya Respublikasında səfərdə olan Azərbaycan Hərbi Dəniz Qüvvələri (HDQ) komandanı vitse-admiral Sübhan Bəkirov iyunun 6-da bu ölkənin Hərbi Dəniz Qüvvələri komandanı admiral Enriko Kredendino ilə görüşüb.
Vitse-admiral S.Bəkirov italiyalı həmkarına Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun salamlarını çatdırıb, 8-ci “Seafuture 2023” Beynəlxalq Dəniz Müdafiəsi sərgisinə dəvətə görə minnətdarlığını bildirib.
Görüşdə hər iki ölkənin Hərbi Dəniz Qüvvələri arasında hərbi, hərbi təhsil və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf perspektivlərinə, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra məsələlərə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_d1829c63e0452fedc84cb7684_o.jpg
On June 6, the Commander of the Azerbaijan Naval Forces, Vice Admiral Subhan Bakirov, who is on a visit to the Republic of Italy, met with the Chief of the Italian Navy, Admiral Enrico Credendino.
Vice Admiral S. Bakirov conveyed to his Italian counterpart the greetings of the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov and expressed gratitude for the invitation to the 8th Seafuture 2023 Exhibition & Business Convention.
A detailed exchange of views on prospects for the development of cooperation between the two countries’ naval forces in military, military-educational and other spheres, as well as a number of issues of mutual interest was held at the meeting.