https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_622c388464b11e2b2cd36ad7b_o.jpg
“Nar”ın Baş icraçı direktoru Qunnar Panke startaplar üzrə milli çempionatında yarışmasında fəxri münsiflər heyətinin üzvü kimi iştirak edib. Beynəlxalq səviyyədə keçirilən və Miniboss Business School Baku tərəfindən təşkil olunan startaplar üzrə milli çempionatda 6-17 yaş arası istedadlı uşaqlardan və yeniyetmələrdən ibarət komandalar iştirak edib.
Qida, ekologiya, alternativ enerji, İT və bir çox sahələrdə təmsil olunan startaplar arasında ən yüksək nəticə göstərən üç komanda qalib oldu. Komandalar innovativlik, mənfəətlilik, layihənin əhatə dairəsi, mediada işıqlandırma və münsiflər heyətinin sualına cavablama kimi meyarlar üzrə qiymətləndirildi. Qalib komandalar 16-20 iyul tarixlərində Qlazqo (Böyük Britaniya) şəhərində keçiriləcək dünya çempionatında iştirak edəcək.
Qeyd edək ki, müsabiqənin fəxri münsifi Q.Panke müxtəlif tanınmış telekommunikasiya şirkətlərində strateji rəhbər vəzifələrdə çalışmış və 30 ildən artıq zəgin təcrübəsi ilə rabitə sənayesinin beynəlxalq nüfuza sahib eksperti sayılır.
“Nar”ın layihələri, xidmətləri və məhsulları haqqında ətraflı məlumatı nar.az saytından əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_622c388464b11e2b2cd36ad7b_o.jpg
Генеральный директор Nar (ООО Azerfon) Гуннар Панке принял участие в национальном чемпионате по стартапам в качестве почетного члена жюри. Национальный чемпионат по стартапам, проводимый на международном уровне и организованный Miniboss Business School Baku, продемонстрировал предпринимательский дух команд из талантливых детей и подростков в возрасте от 6 до 17 лет.
Среди представленных стартапов в различных областях, таких как пищевая промышленность, экология, альтернативная энергия и информационные технологии, три команды стали победителями, продемонстрировав наивысшие результаты. Команды были оценены по критериям инноваций, выполнимости проекта, масштаба, освещения в СМИ и ответов на вопросы жюри. Победившие команды примут участие в чемпионате мира, который состоится в Глазго (Великобритания) с 16 по 20 июля.
Следует отметить, что Г. Панке, почетный член жюри конкурса, считается международно признанным экспертом в телекоммуникационной индустрии, обладающим более чем 30-летним опытом работы на руководящих должностях в различных известных телекоммуникационных компаниях.