https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_622c388464b11e2b2cd36ad7b_o.jpg
“Nar”ın Baş icraçı direktoru Qunnar Panke startaplar üzrə milli çempionatında yarışmasında fəxri münsiflər heyətinin üzvü kimi iştirak edib. Beynəlxalq səviyyədə keçirilən və Miniboss Business School Baku tərəfindən təşkil olunan startaplar üzrə milli çempionatda 6-17 yaş arası istedadlı uşaqlardan və yeniyetmələrdən ibarət komandalar iştirak edib.
Qida, ekologiya, alternativ enerji, İT və bir çox sahələrdə təmsil olunan startaplar arasında ən yüksək nəticə göstərən üç komanda qalib oldu. Komandalar innovativlik, mənfəətlilik, layihənin əhatə dairəsi, mediada işıqlandırma və münsiflər heyətinin sualına cavablama kimi meyarlar üzrə qiymətləndirildi. Qalib komandalar 16-20 iyul tarixlərində Qlazqo (Böyük Britaniya) şəhərində keçiriləcək dünya çempionatında iştirak edəcək.
Qeyd edək ki, müsabiqənin fəxri münsifi Q.Panke müxtəlif tanınmış telekommunikasiya şirkətlərində strateji rəhbər vəzifələrdə çalışmış və 30 ildən artıq zəgin təcrübəsi ilə rabitə sənayesinin beynəlxalq nüfuza sahib eksperti sayılır.
“Nar”ın layihələri, xidmətləri və məhsulları haqqında ətraflı məlumatı nar.az saytından əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_622c388464b11e2b2cd36ad7b_o.jpg
Nar (Azerfon LLC) CEO Gunnar Pahnke took part in the STARTUP National Cup competition as an honorary jury member. The STARTUP National Cup competitions, held internationally and organized by Miniboss Business School Baku, showcased the entrepreneurial spirit of teams consisting of talented children and teenagers aged 6-17.
Among the represented startups in various fields such as food, ecology, alternative energy, and IT, three teams emerged as winners, showcasing the highest results. The teams were evaluated based on criteria such as innovation, feasibility, project scope, media coverage, and responses to the jury's inquiries. The winning teams will participate in the world championship, which will take place in Glasgow (UK) from July 16th to 20th.
It should be noted that the honorary jury member of the competition, G. Pahnke, is considered an internationally renowned expert in the telecommunications industry, with over 30 years of extensive experience working in strategic leadership positions within various well-known telecommunications companies.