https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_24a5369786aeee066e756060a_o.jpg
Ölkənin ən məşhur taksit kartları olan Birbank-ın şərtlərinə 8 iyul 2023-cü il tarixindən dəyişiklik edilərək daha sərfəli şərtlər müştərilərə təqdim edilir. Belə ki, artıq məhsulun şərtlərinə dəyişiklik edilərək müştərilərə daha çox güzəşt müddəti verilir.
Artıq Birbank taksit kartları ilə nağdlaşdırma, köçürmə, kredit ödənişləri və digər növ maliyyə əməliyyatları zamanı da güzəşt müddəti 63 günədək artırılıb. Müştərilər istənilən növ Birbank taksit kartı ilə qeyd edilən əməliyyatları etdikdə məbləği növbəti ayın sonunadək geri ödədikdə, nağdlaşdırılan, eləcə də, köçürülən, kredit ödənişi edilən və digər maliyyə əməliyyatları edilən məbləğə faiz hesablanmayacaq.
Qeyd edək ki, bütün Birbank kartlarının həm taksit, həm də debet növü mövcuddur. Birbank Cashback kart sahibinə ikiqat ƏDV bonusu və nağdsız ödənişlərdə 1,5%-dən 30%-dək, Birbank-da kommunal, mobil və stasionar rabitə, Internet və TV ödənişlərində isə 1% keşbek qazandırır. Birbank Cashback debet kartları ilə, həmçinin Birbank Cashback taksit kartlarında şəxsi vəsaitləri ay ərzində 5000 manatadək istənilən yerli bankomatda vəsait nağdlaşdırarkən və ölkədaxili istənilən bank kartına pul köçürərkən heç bir komissiya haqqı tutulmur.
Birbank Miles kartları istənilən aviaşirkətin aviabiletinə dəyişdirilməsi mümkün olan millər qazandırır. Həmçinin Birbank Miles debet kartları ilə də, həmçinin Birbank Miles taksit kartlarında şəxsi vəsaitləri ay ərzində 5000 manatadək istənilən yerli bankomatda vəsait nağdlaşdırarkən və ölkədaxili istənilən bank kartına pul köçürərkən heç bir komissiya haqqı tutulmur. Birbank Umico debet kartları ilə, həmçinin Birbank Umico taksit kartlarında şəxsi vəsaitləri isə ay ərzində 4000 manatadək Kapital Bank-a məxsus bankomatlarda nağdlaşdırma və ölkədaxili istənilən bank kartına pul köçürməsi komissiyasızdır.
Birbank taksit kartları bir sıra üstünlüklərə daha malikdir: 18 ayadək faizsiz taksitlə hissə-hissə ödəmək imkanı, birdəfəlik ödənişlərdə 63 günədək güzəşt müddəti, kartı idarə etmək üçün rahat mobil tətbiqi və pulsuz SMS məlumatlandırma xidməti. Birbank kartının ölkə üzrə 11 000-dən artıq partnyor mağazası fəaliyyət göstərir və bu say artmaqdadır.

https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_24a5369786aeee066e756060a_o.jpg
С 8 июля 2023 года изменены тарифы самой популярной в стране карты рассрочки Birbank, клиентам представлены более выгодные условия. Держатели карты теперь могут пользоваться более длительным льготным периодом за любые транзакции.
За снятие наличных, переводы, оплату кредитов и другие виды финансовых операций по картам рассрочки Birbank держателям отныне также будет предоставляться льготный период до 63 дней. При совершении клиентами вышеуказанных операций с любой разновидностью карты рассрочки Birbank и погашении долга до конца следующего месяца, проценты начисляться не будут.
Напомним, что каждая разновидность карты Birbank предлагается в двух типах — дебетовая и карта рассрочки. Карта Birbank Cashback дает держателю НДС-бонусы в двукратном размере и кешбэк от 1,5% до 30% при безналичных оплатах, а также кешбэк 1% за оплату коммунальных услуг, связи, интернета и ТВ через приложение Birbank. За снятие наличных в банкоматах местных банков и переводы на любую банковскую карту внутри страны на сумму до 5000 AZN в течение месяца по дебетовым картам и картам рассрочки Birbank Cashback комиссия не взимается.
Карта Birbank Miles дает держателю возможность зарабатывать мили, которые можно обменять на билет любой авиакомпании. Владельцы дебетовой карты и карты рассрочки Birbank Miles могут снимать наличные в банкоматах Kapital Bank и переводить деньги на любую местную карту до 5000 AZN в течение месяца без комиссии. Для дебетовой карты и карты рассрочки Birbank Umico этот лимит составляет 4000 AZN.