https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_9519354966e41fcaf370f24fa_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA – yeni nəsil rəqəmsal imza istifadəçilər üçün maksimum əlçatanlığın təmin edilməsi istiqamətində daha bir addım atıb.
innews.media xəbər verir ki, artıq “Azercell” abunəçiləri SİMA-nın xidmətlərindən mobil internet olmadan da istifadə edə biləcəklər. Bunun üçün sadəcə cihazda mobil data trafikini açıq saxlamaq kifayətdir. Belə ki, abunəçinin balansında hər hansı məbləğ və aktiv internet paketi olmadığı halda belə SİMA mobil tətbiqinə giriş, qeydiyyat, imzalama və digər əməliyyatların icrası mümkün olacaq.
Bundan başqa, abunəçinin balansında aktiv internet paketi olarsa, yenə də SİMA mobil tətbiqinin xidmətlərindən istifadə zamanı internet balansından hər hansı çıxılma olmayacaq.
Qeyd edək ki, SİMA yeni nəsil rəqəmsal imzanın həm vətəndaşlar, həm də xidmət təklif edənlər üçün bir sıra üstünlükləri var. Maliyyə xərclərinin azaldılması və vaxt itkisinin qarşısının alınması isə hər iki seqment üzrə xüsusi üstünlüklər yaradır. Bundan əlavə, SİMA-nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi, eləcə də avtomatlaşdırma istifadəçilər üçün sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı da qazandırır.
SİMA rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı “AzInTelecom”un “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_9519354966e41fcaf370f24fa_o.jpg
SİMA - облачная электронная подпись нового поколения, созданная действующим под эгидой Министерства цифрового развития и транспорта ООО «AzInTelecom», сделала еще один шаг к обеспечению максимальной доступности для пользователей.
Теперь абоненты Azercell смогут пользоваться услугами SİMA даже без мобильного интернета. Для этого достаточно оставить мобильный трафик данных включенным в устройстве. Таким образом, получить доступ к мобильному приложению SİMA, зарегистрироваться, оставлять подпись и совершать другие операции можно будет даже при отсутствии суммы на балансе абонента и активного интернет-пакета.
Кроме того, при наличии на балансе абонента активного интернет-пакета списание с баланса интернета при использовании услуг мобильного приложения SİMA не производится.
Отметим, что цифровая подпись нового поколения SİMA имеет ряд преимуществ как для граждан, так и для поставщиков услуг. Снижение затрат и предотвращение потери времени создают особые преимущества для обоих сегментов. В то же время, SİMA можно интегрировать в любую систему. А автоматизация позволяет пользователям подписываться быстро и в любом количестве.
Для получения электронной подписи, которая бесплатна для граждан, достаточно скачать мобильное приложение SİMA на устройство и один раз зарегистрироваться. Ожидается, что подпись, повышающая доступность цифровых услуг, ускорит бизнес-процессы в нашей стране.
Более подробную информацию об электронной подписи SİMA можно получить обратившись в Колл-Центр «AzInTelecom» ООО «157».