https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_9519354966e41fcaf370f24fa_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA – yeni nəsil rəqəmsal imza istifadəçilər üçün maksimum əlçatanlığın təmin edilməsi istiqamətində daha bir addım atıb.
innews.media xəbər verir ki, artıq “Azercell” abunəçiləri SİMA-nın xidmətlərindən mobil internet olmadan da istifadə edə biləcəklər. Bunun üçün sadəcə cihazda mobil data trafikini açıq saxlamaq kifayətdir. Belə ki, abunəçinin balansında hər hansı məbləğ və aktiv internet paketi olmadığı halda belə SİMA mobil tətbiqinə giriş, qeydiyyat, imzalama və digər əməliyyatların icrası mümkün olacaq.
Bundan başqa, abunəçinin balansında aktiv internet paketi olarsa, yenə də SİMA mobil tətbiqinin xidmətlərindən istifadə zamanı internet balansından hər hansı çıxılma olmayacaq.
Qeyd edək ki, SİMA yeni nəsil rəqəmsal imzanın həm vətəndaşlar, həm də xidmət təklif edənlər üçün bir sıra üstünlükləri var. Maliyyə xərclərinin azaldılması və vaxt itkisinin qarşısının alınması isə hər iki seqment üzrə xüsusi üstünlüklər yaradır. Bundan əlavə, SİMA-nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi, eləcə də avtomatlaşdırma istifadəçilər üçün sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı da qazandırır.
SİMA rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı “AzInTelecom”un “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_9519354966e41fcaf370f24fa_o.jpg
SİMA, a cloud-based digital signature of a new generation, created by AzInTelecom LLC operating under the auspices of the Ministry of Digital Development and Transport has taken another step towards ensuring maximum accessibility for users.
Now Azercell subscribers will be able to use SİMA's services even without mobile internet. For this, it is enough to keep the mobile data traffic on in the device. In this way, it will be possible to access SİMA mobile application, register, sign and perform other operations even if the subscriber has no balance and active internet package.
In addition, if there is an active internet package in the subscriber's balance, there will be no deduction from the balance when using SİMA mobile application services.
It should be noted that the new generation digital signature SİMA has a number of advantages for both citizens and service providers. Reducing financial costs and preventing time loss creates special advantages for both segments. In addition, SİMA can be integrated into any system, as well as, automation allows users to sign quickly and in any number.
To obtain a digital signature, which is free of charge for citizens, it is enough to download the SİMA mobile application to the device and register once. The signature, which increases accessibility to digital services, is expected to speed up business processes in our country.
You can get more detailed information about SİMA digital signature by contacting "157" AzInTelecom LLC Call Center.