https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_801f7d7f5992e0e71b32a32dc_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılan SİMA – bulud əsaslı yeni nəsil rəqəmsal imza maliyyə qurumları üzrə tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir.
SİMA İmzanın yeni tərəfdaşı “MJ Financial Services BOKT” ASC (“MJ FS BOKT”) olub. Artıq təyin olunmuş mağazalardan kreditlə mal almaq üçün BOKT-yə müraciət edən şəxslər SİMA İmza vasitəsilə kredit əldə etmə prosesini daha rahat və sürətli şəkildə reallaşdıracaq. Belə ki, müştərilərin satış nöqtəsinə və ya BOKT-yə gəlmədən şəxsiyyət vəsiqəsi, iş yeri və ya təqaüdü barədə məlumatları, eləcə də kredit tarixçəsinin SİMA İmza vasitəsilə yoxlanılması mümkün olacaq.
Kredit üçün müraciət etmiş və müsbət cavab almış şəxslərə “MJ FS BOKT” tərəfindən SMS vasitəsilə link göndəriləcək. Müştəri həmin linkə daxil olub SİMA İmza vasitəsilə sənədləri anında imzalayacaq.
Qeyd edək ki, kredit müqaviləsini imzalamaq üçün SİMA İmza tətbiqini mobil cihaza yükləyib qeydiyyatdan keçmək mütləqdir. Əks təqdirdə müştəriyə göndərilən link işlək olmayacaq.
SİMA İmza yeni nəsil rəqəmsal imza ilə xidmətlərin təşkili həm vətəndaşlar, həm də xidmət təklif edənlər üçün maliyyə xərclərinin azaldılması və vaxt itkisinin qarşısının alınması kimi bir sıra üstünlüklər yaradır. Həmçinin SİMA İmzanın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi, eləcə də avtomatlaşdırma istifadəçilərə sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı da qazandırır.
Mobil tətbiqlə işləyən imzanı əldə etmək üçün SİMA İmza tətbiqini mobil cihaza yükləmək və bir dəfə qeydiyyatdan keçmək kifayətdir. Rəqəmsal xidmətlərə əlçatanlığı artıran imzanın ölkəmizdə biznes proseslərini sürətləndirəcəyi gözlənilir.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_801f7d7f5992e0e71b32a32dc_o.jpg
SİMA – цифровая подпись нового поколения, созданная действующим под эгидой Министерства цифрового развития и транспорта ООО «AzInTelecom», продолжает расширять круг своих партнеров среди финансовых учреждений.
ОАО «MJ Financial Services BOKT» («MJ FS BOKT») стал новым партнером SİMA İmza. Для людей, обращающихся в BOKT для покупки товаров в кредит в определенных магазинах, процесс получения кредита стал более удобным и быстрым с SİMA İmza. Таким образом, можно будет проверить удостоверение личности, получить информацию о трудоустройстве или пенсии клиентов, а также кредитную историю через SİMA İmza, без надобности клента приходить в точку продаж или BOKT.
«MJ FS BOKT» отправит ссылку по СМС тем, кто подал заявку на кредит и получил положительный ответ. Клиент пройдет по ссылке и мгновенно подпишет документы через SİMA İmza.
Отметим, что для подписания кредитного договора необходимо скачать приложение SİMA İmza на мобильное устройство и зарегистрироваться. В противном случае ссылка, отправленная клиенту, не будет работать.
SİMA İmza, организация услуг с использованием цифровой подписи нового поколения, создает ряд преимуществ как для граждан, так и для поставщиков услуг, таких как снижение финансовых затрат и предотвращение потери времени. Кроме того, возможность интеграции SİMA İmza в любую систему, а также автоматизация дают пользователям возможность подписывать документы быстро и в любом количестве.
Для получения электронной подписи, работающей с мобильным приложением, достаточно скачать мобильное приложение SİMA İmza на устройство и один раз зарегистрироваться. Ожидается, что подпись, повышающая доступность цифровых услуг, ускорит бизнес-процессы в нашей стране.
Более подробную информацию об цифровой подписи SİMA можно получить на официальном сайте www.sima.az/ru и обратившись в Колл-Центр «157».