https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_801f7d7f5992e0e71b32a32dc_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılan SİMA – bulud əsaslı yeni nəsil rəqəmsal imza maliyyə qurumları üzrə tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir.
SİMA İmzanın yeni tərəfdaşı “MJ Financial Services BOKT” ASC (“MJ FS BOKT”) olub. Artıq təyin olunmuş mağazalardan kreditlə mal almaq üçün BOKT-yə müraciət edən şəxslər SİMA İmza vasitəsilə kredit əldə etmə prosesini daha rahat və sürətli şəkildə reallaşdıracaq. Belə ki, müştərilərin satış nöqtəsinə və ya BOKT-yə gəlmədən şəxsiyyət vəsiqəsi, iş yeri və ya təqaüdü barədə məlumatları, eləcə də kredit tarixçəsinin SİMA İmza vasitəsilə yoxlanılması mümkün olacaq.
Kredit üçün müraciət etmiş və müsbət cavab almış şəxslərə “MJ FS BOKT” tərəfindən SMS vasitəsilə link göndəriləcək. Müştəri həmin linkə daxil olub SİMA İmza vasitəsilə sənədləri anında imzalayacaq.
Qeyd edək ki, kredit müqaviləsini imzalamaq üçün SİMA İmza tətbiqini mobil cihaza yükləyib qeydiyyatdan keçmək mütləqdir. Əks təqdirdə müştəriyə göndərilən link işlək olmayacaq.
SİMA İmza yeni nəsil rəqəmsal imza ilə xidmətlərin təşkili həm vətəndaşlar, həm də xidmət təklif edənlər üçün maliyyə xərclərinin azaldılması və vaxt itkisinin qarşısının alınması kimi bir sıra üstünlüklər yaradır. Həmçinin SİMA İmzanın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi, eləcə də avtomatlaşdırma istifadəçilərə sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı da qazandırır.
Mobil tətbiqlə işləyən imzanı əldə etmək üçün SİMA İmza tətbiqini mobil cihaza yükləmək və bir dəfə qeydiyyatdan keçmək kifayətdir. Rəqəmsal xidmətlərə əlçatanlığı artıran imzanın ölkəmizdə biznes proseslərini sürətləndirəcəyi gözlənilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_801f7d7f5992e0e71b32a32dc_o.jpg
SİMA, a digital signature of a new generation, created by AzInTelecom LLC operating under the auspices of the Ministry of Digital Development and Transport, continues to expand the circle of its partners among financial institutions.
MJ Financial Services BOKT OJSC (MJ FS BOKT) became a new partner of SİMA İmza. For people who apply to BOKT to purchase goods on credit in certain stores, the process of obtaining a loan has become more convenient and faster with SİMA İmza. It will be possible to check the identity, obtain information about the employment or pension of clients, as well as credit history through SİMA İmza, without the need for the client to come to the point of sale or BOKT.
MJ FS BOKT will send the link via SMS to those who have applied for a loan and received a positive response. The client will click the link and instantly sign the documents with SİMA İmza.
It is important to note that in order to sign a loan agreement, you need to download the SİMA İmza application to your mobile device and register. Otherwise, the link sent to the client will not work.
SİMA İmza, the organization of services using a new generation of digital signatures, creates a number of benefits for both citizens and service providers, such as reducing financial costs and preventing time loss. Also, SİMA İmza's ability to be integrated into any system, as well as automation, gives users the ability to sign quickly and in any number.
To obtain a digital signature it is enough to download the SİMA İmza mobile application to the device and register once. The signature, which increases accessibility to digital services, is expected to speed up business processes in our country.