https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_1ba92a5118aa942e5dc5daaf9_o.jpg
VTB (Azərbaycan) Rusiya informasiya-mədəniyyət mərkəzi ilə birgə ölkənin aztəminatlı ailələrindən olan 350 birinci sinif şagirdinə yeni dərs ilinə hazırlaşmağa kömək edib. “Uşaqlara məktəbə hazırlaşmağa kömək et” layihəsi çərçivəsində azyaşlı şagirdlərə tam dəstlə təchiz olunmuş çantalar təqdim olunub.
VTB-nin dəstəyi ilə keçirilən tədbir sentyabrın 1-dən 13-dək Niç və İvanovka kəndlərində, Şüvəlan kəndində, həmçinin Göranboy, Gəncə və Bakı şəhərlərində baş tutub. Layihənin əsas məqsədi bu il birinci sinfə qədəm qoyan aztəminatlı ailələrinin uşaqlarına kömək etməkdir.
“Bizim kollektivimiz üçün hər il aztəminatlı ailələrin uşaqlarına məktəb həyatına hazırlaşmağa kömək etmək yaxşı bir ənənəyə çevrilib. Bunun üçün onların rahat çantası, dəftərləri, dərslikləri və digər məktəb ləvazimatları olmalıdır. Təəssüf ki, aztəminatlı ailələrin övladlarını məktəbə hazırlamaq həmişə münasib olmur, lakin biz Azərbaycan ailələrinin adət-ənənələrini, övladlarını necə sevib böyütdüklərini yaxşı bilirik. Buna görə də biz bu layihədə gənc məktəblilərə yeni tədris ilini tam rahatlıqla qarşılamaq üçün böyük məmnuniyyətlə iştirak edirik”, - deyə VTB (Azərbaycan) İdarə Heyətinin üzvü, pərakəndə biznesin inkişafı departamentinin direktoru Yevgeni Borodin bildirib.
VTB (Azərbaycan) Respublikada keçirilən idman, mədəni və sosial əhəmiyyətli tədbirlərin daimi iştirakçısıdır. Bank məktəb şagirdlərini və aztəminatlı ailələrdən olan uşaqlar üçün yay düşərgələri vasitəsilə maliyyə savadlılığının artırılması üçün təhsil təlimləridə keçirir.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_1ba92a5118aa942e5dc5daaf9_o.jpg
VTB (Azerbaijan), in partnership with the Russian Information and Cultural Center in Baku, helped 350 first-graders from low-income families in Azerbaijan to prepare for the new school year. As part of the “Help Children Get Ready for School” project, young students received schoolbags with a full set of necessary supplies.
The event, with the support of VTB, took place from September 1 to 13 in the villages of Nij and Ivanovka, the village of Shuvalany, as well as the cities of Goranboy, Ganja and Baku. The main goal of the project is to help low-income families of the country, whose children entered first grade this year.
“It has become a good tradition for our team to annually help children from low-income families prepare for the start of school life. To do this, they must have everything they need, including a comfortable briefcase, notebooks, textbooks and all other school supplies for classes. Unfortunately, it is not always affordable for low-income families to get their children ready for school, but we know well the traditions of Azerbaijani families and how they love and raise their children. Therefore, we gladly responded to the call to participate in this project and help young schoolchildren meet the beginning of the school season with complete comfort,” commented Evgeniy Borodin, member of the board, director of the retail business development department of VTB (Azerbaijan).
VTB (Azerbaijan) is a regular participant in sports, cultural and socially significant events in the Azerbaijan.The Bank supports educational training to improve financial literacy through summer camps for Sunday school students and children from low-income families.