https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_dec865d43fe58ea56a87e9788_o.jpg
Ölkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank-a yeni ödəniş üsulu əlavə edildi. Belə ki, istifadəçilər “QR ilə ödə” stikerini gördükləri istənilən yerdə Birbank tətbiqinin “QR” hissəsindən ödəniş edə, üstəlik buna görə 2% keşbek qazana bilərlər.
Bunun üçün istifadəçi ödəniş zamanı ilk olaraq kassirə ödənişi QR-kod ilə edəcəyini bildirməli, Birbank mobil tətbiqinin əsas səhifəsində aşağıda yerləşən “QR” hissəsinə keçid etməli və kassirin təqdim etdiyi QR-kodu Birbank ilə skan edərək ödənişi tamamlamalıdır.
Yeni ödəniş üsulunu yalnız Birbank hesabına bağlı olan şəxsi Kapital Bank kartları ilə həyata keçirmək mümkündür. Əgər istifadəçi ödəniş etdiyi sahə üzrə daha çox keşbek qazandıran digər aktiv kampaniyaya qoşulubsa və ya əlavə keşbek kateqoriyası seçibsə ödənişə daha yüksək faizli keşbek hesablanır. Bundan əlavə ödəniş edilən məntəqə Birbank partnyorudursa və daha yüksək keşbek təklif edirsə ödənişə yüksək keşbek faizi tətbiq edilir.
Ödənişin geri qaytarılması zamanı QR-kod mütləq ödəniş icra olunan Birbank hesabı vasitəsilə skan edilməlidir. Yeni funksiya ilə aylıq qazanıla bilən maksimum keşbek 500 AZN-dir. Toplanan keşbeki Birbank mobil tətbiqində keşbek kabinetindən izləmək mümkündür. Ətraflı məlumat üçün: bir.bank/bbqrp

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_dec865d43fe58ea56a87e9788_o.jpg
В первом цифровом банке Азербайджана Birbank появился новый способ оплаты. Пользователи теперь могут совершать оплаты по QR-коду через приложение Birbank везде, где увидят наклейку QR ilə ödə («Оплата по QR»), и при этом зарабатывать кешбэк 2%.
Для этого пользователю необходимо сначала сообщить кассиру, что он будет платить по QR-коду, затем на главной странице мобильного приложения Birbank перейти в раздел QR и завершить оплату, отсканировав QR-код на кассе.
Клиенты могут воспользоваться новой функцией только со своей картой от Kapital Bank, привязанной к аккаунту в Birbank. Если пользователь присоединился к другой активной акции, которая приносит больший кешбэк, или выбрал категорию с экстра-кешбэком, то ему будет начисляться кешбэк с более высоким процентом. Кроме того, если место платежа является партнером Birbank и предлагает больший кешбэк, то будет также применен более высокий процент.
При возврате средств QR-код должен быть отсканирован через аккаунт Birbank, по которому совершалась оплата. Максимальный ежемесячный кешбэк, который можно получить с помощью новой функции, составляет 500 манатов. Отслеживать заработанный кешбэк можно из кешбэк-кабинета в мобильном приложении Birbank. Для получения дополнительной информации: bir.bank/bbqrp