https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_4afc3e90ec6331cb2541414e3_o.jpg
Sərgidə məşhur fotoqraflar Vsevovolod Tsurikov, Soul, Vaqif Muğallı, Coşqun Süleymanov və Rüstəm Hüseynovun 20 işi nümayiş olunub. Tədbir Rus evin foto klubu layihəsi çərçivəsində keçirilib.
Tədbiri sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının baş müəllimi Alena İnyakina aparıb.
Tədbirin qonaqlarını əsərlərin müəllifləri qarşılayıb, hər bir əsərin arxasındakı əhvalatdan danışıblar. Sərgidə nümayiş etdirilən bütün fotoşəkillərin kadr arxasında öz maraqlı hekayəsi var. Sərgidə iştirak edən fotoqrafların hər birinin özünəməxsus üslubu və fotoportretlərin yaradılmasına yanaşması var ki, bunun sayəsində sərgi parlaq, qeyri-adi, yaddaqalan və tamaşaçılar üçün təsir edici oldu.
Sərgiyə diplomatik korpusun nümayəndələri, yaradıcılıq icmalarının üzvləri, görkəmli rəssamlar, eləcə də həmvətənlər cəmiyyətləri baxıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_4afc3e90ec6331cb2541414e3_o.jpg
На выставке были представлены 20 работ известных фотографов Всевоволода Цурикова, Соул, Вагифа Мугаллы, Джошгуна Сулейманова и Рустама Гусейнова. Мероприятие проводилось в рамках проекта фотоклуба Русского Дома.
Мероприятие вела Алена Инякина, доктор философии по искусствоведению, старший преподаватель Бакинской Музыкальной Академии имени Узеира Гайджибейли.
Гостей мероприятия приветствовали авторы работ, рассказав об истории, стоящей за каждой работой. Все снимки, представленные на выставке, имеют свою интересную историю за кадром. Каждый из фотографов участников выставки обладает своим авторским стилем и подходом к созданию фотопортретов, благодаря чему экспозиция получилась яркой, неординарной, запоминающейся и впечатляющей зрителей.
Выставку посетили представители дипломатического корпуса, члены творческих сообществ, видные деятели искусства, а также обществ соотечественников.