https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_299b52a2d3b98fd8706f907be_o.jpg
Cümə günü, sentyabrın 29-da “Ritz-Carlton” hotelində “Azərbaycan Hava Yolları” və ölkənin turizm agentliklərinin nümayəndələrini bir araya gətirən səhər yeməyində aviasiya və turizm sektorları üzrə əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunub.
Onu da qeyd etmək lazımdır ki, sentyabrın 29-da Azərbaycanda Turizm işçilərinin günü qeyd olunur.
Səmimi şəraitdə keçən görüşdə iştirakçılar turizm və aviasiyanın inkişaf potensialını müzakirə ediblər. Azərbaycanın bu sahədə dünya miqyasında mövqeyinin möhkəmləndirilməsi üçün səmərəli qarşılıqlı fəaliyyətin əhəmiyyətinə xüsusi diqqət yetirilib.
Görüşdə geniş miqyaslı məsələlər, o cümlədən marşrut şəbəkəsinin genişləndirilməsi, sərnişinlərə göstərilən xidmətin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, maraqlı turizm təkliflərinin yaradılması və bir çox digər aktual məsələlərə baxılıb. Aviaşirkətin nümayəndələri əməkdaşlıq çərçivəsində görülən işlər barədə də ətraflı məlumat veriblər.
“Biz əminik ki, iki sənaye arasında aktiv qarşılıqlı əlaqə turizm sektorunun müxtəlif aspektləri üçün vacibdir. Birgə səylərimiz sərnişinlərə müxtəlif və cəlbedici turizm məhsullar və xidmətlər təklif etməyə imkan verəcək”, - deyə bu strateji əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayaraq AZAL-ın Satış və Tərəfdaşlıq üzrə direktoru Çingiz Mürsəlov bildirib.
Turizm agentliklərinin nümayəndələri öz növbəsində yeni turizm təklifləri yaratmaq, səyahətləri daha da rahat və maraqlı etmək üçün aviaşirkətlə fəal əməkdaşlığa hazır olduqlarını bildiriblər.
Hər iki tərəf əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsində israrlı olduqlarını vurğulayaraq, bu cür görüşlərin davam edəcəyini qeyd edib.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_299b52a2d3b98fd8706f907be_o.jpg
On Friday, September 29, at the Ritz-Carlton Hotel, the prospects for cooperation in the aviation and tourism sectors were discussed at the breakfast that brought together the representatives of Azerbaijan Airlines and the country's travel agencies.
It should also be noted that on September 29, Azerbaijan celebrates the Day of Tourism Workers.
The participants discussed the development potential of tourism and aviation in a friendly meeting. Special attention has been paid to the importance of effective interaction for strengthening Azerbaijan's position in this area on a global scale.
The meeting discussed wide-scale issues, including expanding the route network, improving the quality of passenger service, creating attractive tourism offers and many other relevant matters. The airline's representatives also gave detailed information about the works carried out within the cooperation framework.
"We are confident that active interaction between the two industries is important for various aspects of the tourism sector. Our joint efforts will allow passengers to offer diverse and attractive tourist products and services," said Chingiz Mursalov, Director of Sales and Partnership of AZAL, emphasizing the importance of this strategic cooperation.
Representatives of travel agencies, in turn, expressed their readiness to actively cooperate with the airline to create new tourism offers and make travel even more comfortable and exciting.
Both sides emphasized their persistence in strengthening cooperation and noted that such meetings will continue.